ДБР порушило справу проти тюремників, які побили онкохвору увязнену

пост першого заступника директора ДБР Ольги Варченко у Facebook  : Державне бюро розслідувань підозрює працівників однієї з установ виконання покарань у катуванні ув’язненої. “Днями розпочали кримінальне провадження за ст. 127 КК України (катування) щодо працівників однієї з установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України”.

 За словами Варченко, приводом для цього послугувало звернення представника уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

 За попередніми даними, працівники згаданої установи не забезпечили надання медичної допомоги онкохворій ув’язненій. Після цього жінка подала позов до Європейського суду з прав людини й виграла справу.

Після вердикту суду онкохвору ув’язнену перевели до іншої установи виконання покарань.

Але під час транспортування працівники установи, які її супроводжували, ймовірно побили жінку.

Ув’язнена припускає, що у такий спосіб службовці помстилися їй за те, що поскаржилася до ЄСПЛ.

Наразі слідчі Центрального апарату ДБР здійснюють невідкладні слідчі дії й намагаються встановити всі обставини справи.

Центр з прав людини ZMINA повідомляє, що мова йде про 26-річну Анну Солопову, яка відбувала покарання в Дніпровській установі виконання покарань №4. У колонії у Анни діагностували рак лімфатичної системи.

«Мені подзвонила Ганна Солопова і повідомила, що 30 серпня цього року її раптово перевели відбувати покарання в ГУ« Камянська виправна колонія (№ 34) ». Перед тим, як її посадили до конвойного автомобіля, раптово на неї накинулися кілька співробітників колонії з кийками, які безпричинно жорстоко побили її і заштовхнули в «автозак».

Коли Анну привезли в колонію, в медчастині зафіксували тілесні ушкодження і сказали, що її медичну карту з ГУ «Дніпровська УВП (№4)» їм не передали, а лікарям невідомо про її онкологічне захворювання і, відповідно, про необхідність продовження її лікування, тому лікування не проводиться вже більше місяця. Зараз стан здоров’я Анни Солопової дуже поганий, у неї знову збільшуються пухлини на шиї, її лихоманить», – повідомив адвокат Солопової Геннадій Токарєв. Він звернувся за допомогою до омбудсмена Людмили Денисової, міністра юстиції Дениса Малюська і глави Офісу президента Андрія Богдана. // the Бабель