Чому затримали чоловіка нардепки “Слуги народу”: пояснення ГПУ

Як повідомила пресслужба Генпрокуратури, коментар прессекретаря прокуратури Києва Надії Максимець, у Генеральній прокуратурі підтвердили, що затримали чоловіка народної депутатки від “Слуги народу” Анни Скороход Олексія Алякіна через російську підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах.

“14 листопада Національна поліція затримала громадянина Російської Федерації, який перебуває в міжнародному розшуку для притягнення до кримінальної відповідальності за підозрою у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Питання про екстрадиційний арешт вирішується в судовому порядку”.

 Алякін після переїзду в Україну у 2013 року отримав українське громадянство. Однак, у прокуратурі пояснили, що рішення про набуття ним громадянства двічі скасовувала міграційна служба.

Причиною стало те, що Алякін, під час оформлення громадянства, вніс нібито неправдиві відомості та підроблені документи.

Він оскаржував рішення про скасування громадянства у суді, але 7 листопада 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд у задоволенні позовних вимог йому відмовив.

У прокуратурі повідомляють, що у зв’язку з цим 11 листопада 2019 року розшук Алякіна відновили, в результаті чого його затримали.

Також відзначається, що екстрадиційну перевірку щодо Алякіна проводить прокуратура Києва: “за її результатами буде зроблено висновок про відсутність або наявність обставин, які можуть перешкоджати видачі (РФ – УП)”.

 Максимець: “Прокуратура Києва зобов’язана одразу після надходження повідомлення про затримання цієї особи, звернутися до суду з клопотанням про застосування відносно неї екстрадиційного арешту. Відповідне клопотання наразі готується”.

Сьогодні, 14 листопада народна депутатка від “Слуги народу” Анна Скороход звинуватила владу у затриманні свого чоловіка Олексія Алякіна через її голосування всупереч позиції фракції.

Скороход пов’язує затримання з тим, що вона голосувала проти законопроекту щодо відкриття ринку землі у першому читанні.

Водночас, голова фракції Давид Арахамія звинуватив Скороход у пропонуванні хабарів.

Довідково: У серпні 2018 року Служба безпеки України затримувала Алякіна за запитом Росії, яка підозрює підприємця у шахрайстві. Він був арештований, однак у вересні цього року термін арешту сплив.

Нагадаємо

  • Анна Скороход – член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
  • Олексій Алякін був громадянином Росії, в 2013 році отримав українське громадянство, але на початку 2019 року це рішення скасували.
  • Він – власник ТОВ “Будівельний комбінат “Прогрес”, його пов’язують із російським олігархом Павлом Фуксом.
  • У 2013 році Алякін в РФ оголосив себе банкрутом. Його заборгованість перед кредиторами досягла суми в 500 млн рублів.
  • У тому ж році Алякін виїхав з Росії до України й отримав українське громадянство. Заснував будівельну компанію “Прогрес Буд”, зареєстровану в Борисполі.
  • У грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякіна за звинуваченням в організації розкрадання з банку “Пушкіно” близько 10 млрд рублів.
  • 24 вересня 2015 року Алякіна оголосили у федеральний розшук у Росії, а 20 листопада того ж року його прізвище з’явилося в базі Інтерполу.
  • 9 червня 2018 року Алякіна затримали співробітники Служби безпеки України на вимогу російських органів, він перебував під екстрадиційним арештом у СІЗО, але в листопаді 2018 року за станом здоров’я запобіжний захід йому змінили на домашній арешт.
  • Екстрадиційний арешт міг тривати до 15 вересня 2019 року.