Чого хоче Київщина
“МЕДИЦИНА”
10926365_776786059062825_4543133766894076406_nІрина Сисоєнко
Депутат Верховної Ради України, керівник робочої групи з медицини
Перший і ключовий напрямок – медицина. Це одна із найважливіших, і водночас найзанедбаніших галузей, і не лише у Київської області. З року в рік рівень доступності медичних послуг знижується. Тож медична галузь потребує змін у підходах організації роботи. Насамперед, це впровадження моделі короткострокового та добровільного страхування пацієнтів. Така система діятиме на основі госпітальних або так званих медичних округів. Тобто, на базі лікарень з високоякісним обладнанням та фахівцями, які незабаром мають з’явитися в чотирьох районах Київської області. Таким чином, щоб отримати якісну медичну допомогу не потрібно буде їхати до Києва. Вже розпочато роботу зі створення першого госпітального округу – в Білоцерківському районі. Запорукою успіху появи госпітальних округів на території області є налагодження системи первинної медико-санітарної допомоги та маршрутизації пацієнта. Тому, робоча група «САМОПОМІЧ» наразі розробляє концепцію розвитку первинної медичної (медико-санітарної) допомоги в Київській області.
«Реформа первинної медико-санітарної допомоги забезпечить додаткові стимули для лікарів. Йдеться про підвищення заробітної плати та покращення укомплектованості робочого місця. Окрім того, лікарі будуть менш залежним від держави. Водночас, пацієнти відчують істотне покращення під час отримання медичних послуг. Кожен хворий зможе самостійно обрати собі лікаря. А шляхом профілактики та раннього виявлення хвороб пацієнти зможуть зменшити витрати на лікування. Реорганізація первинної медичної допомоги дозволить наблизити якісну кваліфікаційну медичну допомогу до кожної сім’ї та людини за місцем її проживання, перебування», – вважає керівник робочої групи по медицині, народний депутат України Ірина Сисоєнко.
“ЕКОЛОГІЯ”
preview1-55fef2bd2bdd5Юрій Опенько
Голова фракції ПП “Об’єднання “САМОПОМІЧ” в Київській обласній раді, керівник робочої групи з екології
Також одним із пріоритетів команди Київської обласної організації «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – є вирішення екологічних проблем регіону.
Зокрема:
1. Суттєве зменшення обсягів утворення відходів та їх небезпечності. 2. Максимально можлива їх утилізація шляхом прямого повторного чи альтернативного використання ресурсно-цінних відходів. 3. Їх використання, як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів є вкрай важливою проблемою Київської області. (Вирішення цього питання матиме значний позитивний вплив як на розвиток економіки держави, так і на вирішення соціальних проблем). 5. Комунікація з населенням, визначення фокус-груп, що готові своїм власним прикладом, утилізуючи сміття в Києво-Святошинському районі, показати приклад як громада може зацікавити підприємців та отримати чисті вулиці.
Іншим напрямком екологічної стратегії роботи, безумовно є прийняття рішень для зменшення затрат енергії, забезпечення енергоефективності на основі досвіду інвестування в індивідуальні теплові пункти по типу теплових пунктів.
Третім вектором роботи в порядку реалізації екологічної стратегії Київської обласної організації «Об’єднання «САМОПОМІЧ» є розробка шляхів реорганізації збиткових лісових та рекреаційних господарств та створення на їх базі ландшафтних заказників місцевого значення. Київщина відома лісами неперевершеної краси. А їх із року у рік нищать, посилаючись на збитковість та прикриваючись потребами ефективного господарювання. Наша мета – зробити мальовничі зелені зони Київщини – місцями проведення фестивалів місцями заміського відпочинку та єднання з природою.
“ОСВІТА”
preview-55fef2bd2bdd5Володимир Крутько
Керівник робочої групи з освіти
Під час обговорення проблем освіти, в рамках Стратегічної сесії КОО ПП Самопоміч, було визначено дві пріоритетні проблеми вирішення яких під силу місцевим осередкам та депутатам місцевих рад. Перша – відсутність вільних місць у дитячих садках. Друга – наявність так званих, “добровільних” внесків на потреби навчальних закладів. Стосовно першої проблеми учасники робочої групи відкрили певний парадокс. З одного боку потік скарг про відсутність місць у дитячих садках. З іншого – по факту групи заповнені не більш як на 50-80 %. Тож учасники сесії визначили такі напрямки роботи – створення груп де батьки, за потреби, зможуть залишати дітей під наглядом на короткий період, максимальне сприяння створенню та розвитку приватних дитячих садочків, а в разі критичної ситуації – пошук вільних приміщень або будівництво нових для дитячих садочків шляхом пайової участі забудовників. Тема “добровільних” внесків викликала більшу дискусію – з одного боку, маємо складне матеріальне становище шкіл, батьків фактично змушують чи не щомісяця здавати гроші на різні потреби. Присутні зійшлися на думці, що на сьогодні у місцевих бюджетах є кошти, щоб запобігати таким проблемам. Проте, відсутність компетенцій у директорів шкіл залишає невостребуваним такий інструмент, як бюджетний запит (його директори мають подавати до місцевої влади заздалегідь). Крім того, ситуацію погіршує і не вміння цільово витрачати гроші або просто корупція. Основними шляхами вирішення цієї проблеми учасники сесії визначили – організацію правового навчання директорів шкіл, підписання контрактів з ними та надання процесу використання шкільних коштів максимальної прозорості. Є один гарний вислів – “краще запалити світло чим критикувати темряву”. Тож, давайте запалювати світло, крок за кроком роблячи наше життя кращим.
“ЕЛЕКТРОННЕ ВРЯДУВАННЯ”
preview-55fef12bd2bdd5Роман Іваненко
Член Дорадчої ради ПП “Об’єднання “САМОПОМІЧ” в Київській обласній раді, керівник робочої групи з електронного врядування
Електронне врядування – один з інструментів контролю за роботою місцевої влади. Люди, які є джерелом влади, мають знати про усі рішення обраної ними представників. На сьогоднішн, знайти будь-який документ міських, районних чи сільських рад вкрай важко. По-перше, не усі представницькі органи мають офіційні сайти. По-друге, якщо і мають, то оприлюднена на них інформація не завжди може задовольнити потреби громадян. Не рідко, інформація на сайтах оновлюється не вчасно або й взагалі ціленаправлено приховується від очей громадян. Особливо, коли йдеться про використання публічних коштів. В Україні є Закон «Про відкритість використання публічних коштів», однак досі не усі ради дотримуються його положень. Група депутатів місцевих рад Самопомочі спільно із представниками ГО готують проекти документів «Відкритий місцевий бюджет» та «Бюджет участі». Ціль цієї ініціативи – створити для усіх загальні правила роботи та зобов’язати їх дотримуватися.
Одним із напрямків діяльності Київського обласного осередку Самопомочі став проект «Електронна Київщина». Громадськість має контролювати обрану владу. Робити це потрібно через вільний доступ до інформації, фіксацію дій і супровід процесів сучасними технологічними рішеннями. Щоб створити діючу систему, насамперед потрібно створити всім зрозумілі правила гри. Місяць тому місцеві осередки партії отримали відповідні проекти рішень місцевих рад для забезпечення прозорості бюджетів».
Також, покращенню прозорості має сприяти розробка та затвердження Генеральних планів населених пунктів області, публічне управління комунальним майном територіальних громад, а також впровадження електронних систем управління документообігом в місцевих радах. Робоча група «Електронна Київщина» планує підготувати такі проекти рішень до 1 грудня 2016 року.