БУДІВНИЦТВО ТЕЦ В ПЕРЕЯСЛАВІ ТРИВАЄ, АЛЕ ПІД ІНШИМ “СОУСОМ”?
А тепер дістаємо матеріали з архіву. Ця стаття була опублікована в “ДП” №14 10 травня 2017 року
Набагато бурхливіше на 35-ій сесії міської ради проходило обговорення питання про будівництво ТЕЦ в Переяславі. Мабуть, ще й тому, що в роботі сесії взяла участь група жителів міста, які вже рік відстоюють своє право голосу та вимагають у влади не допустити забруднення Переяслава, як це вже сталося після аналогічних будівництв у сусідній Черкаській області та в Іванкові Київської…
Перед депутатами виступили кілька представників громади. Люди обурювалися тим, що переяславці вже дали свою однозначну відповідь спорудженню ТЕЦ в місті ще під час слухань влітку минулого року. Тоді переважна більшість із присутніх сказали своє рішуче “НІ” цьому будівництву. Здавалось би — питання вирішене і чому до нього повертатися знову? Виявляється — ні, не вирішене, бо роботи успішно продовжуються і може так статися, що через якийсь час труба задимить і тоді вже точно вдіяти ніхто й нічого не зможе.
Хто знає, що собі думають з цього приводу самі бізнесмени, які не зважаючи ні на що продовжують розпочату справу, але їх поведінку інакше, як зухвалою, не назвеш. Як можна наперекір громаді, ігноруючи думкою людей, мріяти про успішний прибутковий бізнес в Переяславі? Як можна, розпочавши свою роботу в нашому місті з самого початку, м’яко кажучи, з неправди (дозвіл міські обранці давали на спорудження столярного цеху та митного складу), сподіватися на лояльне ставлення до себе з боку переяславчан?
На сесії запрошений виконавчий директор ТОВ “Енерго промислова група “Югенергопромтранс” Андрій Мілюта пояснював депутатам і присутнім, що замість ТЕЦ проти якої виступали люди, що проживають поруч, на цьому місці будується об’єкт для обробки деревини та її сушки (так це тепер для нас назвали, щоб не різало слух)… Генератором тепла на ньому буде все той же котел, який планувалось встановити і для роботи ТЕЦ. Андрій Олександрович клявся, що КПД фінського котла, який вони планують придбати, становить 90 відсотків і жителям навколишніх будинків нічого не загрожує, бо на трубу встановлять найкращі очищувачі диму….Однак ці всі розповіді не задовольнили ні частину депутатського корпусу, ні, тим більше, присутніх громадян… Адже говорити і обіцяти можна все що завгодно, але неправди з боку ТОВ “Енергопромислова група “Югенергопромтранс” вже було скільки, що віри їм вже немає…
Депутат О.Калашник пропонував провести дослідження по всіх підприємствах міста, де є котельні (міні-ТЕЦ) і лише після цього приймати якесь рішення. Але тут, додам від себе, пан Олександр забув згадати, що всі ті котельні, які є в місті, працюють виключно для того, щоб забезпечувати переяславців теплом. Інша справа ТЕЦ бізнесменів! Забруднюючи наше життя вона працюватиме тільки задля прибутку своїх власників і спалюватиме за добу дров більше, ніж всі вже діючі котельні разом взяті. А це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. І, зрештою, якщо вже кілька котелень в місті є і вони вже його забруднюють, то навіщо ж продовжувати будівництво подібних, але, на хвилиночку, ще й набагато потужніших? Тоді давайте чесно скажемо переяславцям — чистим це місто вже ніколи не буде.
До речі, в мене є ще кілька запитань до влади і депутатського корпусу: вас всіх обрали або призначили на посади на 5 років. То хто вам давав право прирікати Переяслав на погіршення екологічної ситуації на десятки й сотні років? Скажіть, хто з вас лікуватиме місцевих жителів від хвороб, які будуть пов’язані із забрудненням повітря в регіоні? За чиї кошти це робитиметься? Чи, може, пропонуєте відразу закладати й ці витрати до міського бюджету? Чому сьогодні всі раптом забули, у якій зоні міста ведеться дане будівництво, адже є “План зонування”, яким введені конкретні обмеження використання певних територій? Зрештою — поясніть людям, своїм виборцям, у якій зоні міста дозволено будівництво ТЕЦ такої потужності.
До речі, в Переяславі 26 квітня побувала обласна комісія із армбудконтролю. Разом із представниками міської влади чиновники організації відвідали територію вищезгаданого підприємства. Вже через 10 днів комісія має дати свої висновки щодо даного будівництва. Наша редакція буде наполягати на тому, щоб міська влада їх опублікувала. Тим більше, що ходять слухи про те, що в документах, які взяли перевіряючі, мова йшла саме про спорудження ТЕЦ, а не якогось об’єкту для обробки деревини та її сушки, як це пояснював на сесії виконавчий директор “Югенергопромтрансу”.
Депутат Олена Розовик запропонувала депутатам прийняти рішення про те, щоб зобов’язати міського голову Тараса Костіна звернутися із листом до голови Київської обласної держадміністрації, у якому описати ситуацію із забороненим будівництвом ТЕЦ в Переяславі, та опублікувати його в місцевих ЗМІ. І тут — УВАГА! Навіть ця пропозиція не була проголосована депутатами. А це вже, як кажуть — аут!
Лише 17 депутатів із 25, які були присутні того дня на сесії, проголосували за оприлюднення даного проблемного для міста питання. З якихось причин взагалі не голосували наступні депутати (натомість вони були в залі): Олександр Аракелян, Олександр Калашник, Василь Щукін, Василь Гайдак, Олексій Лукашевич, Олександр Михняк, В’ячеслав Нестеренко, Людмила Ружановська. Не хочеться думати про те, що їм це просто було байдуже, тому одразу пропоную — поясніть причину свого неголосування переяславцям, а “Діловий Переяслав” на своїх сторінках опублікує вашу думку з цього приводу.
Закриваючи перше пленарне засідання 35 сесії міський голова пообіцяв депутатам і присутнім, що інформацію про перевірку та настрої в місті щодо будівництва ТЕЦ він доведе до відома голови Київської ОДА навіть без рішення сесії. Що ж, похвально. Але цього замало, Тарасе Вікторовичу. І щоб це зрозуміти, слід уважніше дослухатися до думки тих людей, які вас обирали та які хочуть бачити Переяслав й надалі чистим. Якщо, безумовно, громада і влада знаходяться в одному човні. Принаймні, саме так і повинно бути.