“Люди не ідіоти”: відомий волонтер оцінив протести в Україні

Різні акції протесту і мітинги свідчать про демократизацію суспільства, але це в тому випадку, якщо мова не йде про заробляння на цьому.

Про це в ефірі ObozTV заявив військовий журналіст, керівник благодійного фонду “Mir & Co” Мирослав Гай.

“Тому виходити на мирні мітинги та протести – це ваш громадянський обов’язок. Але, якщо ви за це отримуєте гроші, то ви вчиняєте злочин проти демократії, своєї держави і майбутнього своїх дітей. І ось у нас проблема, що дуже популярний політичний туризм. Він досі залишився і нікуди не подівся. Зерна громадянської відповідальності тільки з’являються. Розуміння того, що мій голос, мій вихід на вулицю важливий, воно тільки з’являється”, – зазначив він.

За його словами, людей в більшості випадків на вулиці виводить відсутність належної комунікації влади з народом.

“Акції мирного характеру – це абсолютно поширений, популярний інструмент в будь-якій демократичній країні. Якщо у вашій країні немає мітингів і акцій, то можна говорити, що у вас проблеми з демократією. Це не означає, що влада повинна прийняти вимогу вулиці. Іноді це означає, що влада просто не змогла донести суть якихось реформ, змін або норм законів, проти яких протестують люди”, – вважає Гай.

При цьому він визнав, що зараз у людей достатньо підстав для участі в подібних акціях.

“Але дуже часто буває навпаки. Люди у нас не ідіоти. Є інтернет, можна ознайомитися з ходом подій. Крім того, ми і так бачимо, чи відбуваються реформи. Кожен з нас, виходячи зі своїх принципів внутрішньої справедливості знає, що слід вимагати” , – підсумував волонтер.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *