“Ворог вливає туди сили”: українську владу попередили про проблему на Закарпатті

Мовне питання на Закарпатті педалюється, в основному, маргіналізованими елементами, але Україні варто перейняти досвід Будапешта для роботи в регіонах, де сильний угорський вплив.

Про це в ефірі ObozTV заявив військовий журналіст, керівник благодійного фонду “Mir & Co” Мирослав Гай.

“Люди там до цього дуже спокійно ставляться. Так, там є маргінали, є угорські сили, які мають далекоглядну політику підтримки мадярської мови, мадярської культури. Там в дитсадки приходять угорські меценати і пропонують: “Ми вам відремонтуємо дах, давайте створимо групу дітей, які будуть вивчати угорську мову, ми дамо вам різні матеріали для діток”. Все те ж саме повинна робити і українська влада. Люди дуже спокійно ставляться до цих маргіналів, які нам погрожують. Повірте, це – маргінали”, – підкреслив він.

При цьому Гай не виключив, що за подібними діями угорців може стояти Кремль.

“Тут ми можемо говорити, що, можливо, є російське лобі. Подивіться, зараз дуже багато було спроб дискредитації. З різних сторін підходять. Наприклад, були наруги над польськими пам’ятниками, були наруги над пам’ятниками УПА. Тобто, це спроба стравлювання на різних сенсах. Ворог постійно шукає різні точки напруги і вливає туди сили. Десь й воно прорве. Ось такий розрахунок”, – зазначив волонтер.

Крім того, подібні провокації можуть бути бажанням угорських спецслужб “освоїти бюджет”.

“Їхні спецслужби теж отримують кошти і їм потрібно звітувати про виконану роботу”, – підсумував ветеран АТО.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *