Будемо катувати і вибивати правду: У Києві за участю патрульних побили 81-річного творця літака “Мрія”

У Києві невідомими був побитий  авіаконструктор заводу “Антонова” 81-річний Віктор Ковальський. Нападників було п’ятеро, в тому числі поліцейські. Чоловіка запідозрили в тому, що він валютний шахрай, який обдурив одного з них. Про це йшлося в сюжеті ТСН.

47 років Ковальський працює авіаконструктором, будучи співавтором Ан-74 і “Мрії”. Повертаючись з роботи ввечері, він виходив з метро на станції «Шулявська». При ньому був портфель з кресленнями. До нього підбіг чоловік схопив за руку зі словом «Прикурити». Вчений відповів, що не курить, запальнички немає.

“Тут же, як я сказав відпусти, хотів вирватися, на мене посипалися удари ззаду і по голові”, – розповів потерпілий.

Спершу його били троє, але потім до них приєдналися співробітники поліції. Останні були на машині з номером 4435. Туди побитого авіаконструктора і потягли, попередньо вдягнувши наручники. На потерпілого наділи наручники й потягли в поліцейське авто. Порвавши портфель чоловіка і побачивши про його вміст, зрозуміли, що агресію спрямували не на ту людину.

Очевидці події стверджують, що на літню людину показав невідомий в червоній куртці. Він і привів приятелів та поліцію.

“Цей в червоній куртці нібито десь міняв якісь долари. Нібито його кинули на 10 тисяч доларів. Показали на мене. Але це вже потім з’ясувалося. Я про це не знав “, – розповів Ковальський.

В результаті у авіаконструктора струс мозку, пошкодження зуба і спини. Патрульні травми ігнорували. «Швидка допомога» приїхала за викликом перехожих. Були на місці події слідчі з Солом’янського РВВС, але вони наполегливо повторювали версію про валютників.

“Коли батько сидів в поліцейській машині, він говорить, що робити: зараз відвеземо його в слідчий ізолятор і будемо його катувати, вибивати з нього правду”, – розповіла дочка потерпілого Вікторія.

Журналісти намагалися отримати коментарі від чоловіка в червоній куртці і патрульної поліції. Безуспішно. У Солом’янському райуправлінні послалися на те, що інцидент трапився без їх присутності, а у патрульних – інше начальство.

Потерпілий написав заяву в правоохоронні органи. За фактом події відкрито кримінальне провадження.