Loading...

Bellingcat назвав російську доповідь про загибель рейсу МН17 “убогою балаканиною”

Опублікований звіт “Алмаз-Антея” Bellingcat назвали “експериментом”, який не має відношення до оцінки комісії з безпеки.

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat прокоментувала текст, який з великою часткою ймовірності може лягти в основу офіційної реакції Росії на результати розслідування голландської прокуратури загибелі рейсу МН17, пише “Новая Газета”.

 Раніше в Bellingcat спростували російські звинувачення України в знищенні MH17. Так, за два тижні до публікації другої частини доповіді Нідерландів (28 вересня) про результати розслідування загибелі малайзійського “Боїнга-777” (MH17) на сході України Росія підготувала свій звіт звіт по “Буку”, який нібито збив Boeing.

Видання відзначає, що в своїй офіційній позиції РФ буде керуватися доповіддю, підготовленвй фахівцями корпорації “Алмаз-Антей”. У своїй відповіді на висновки “Алмаз-Антея” керівник проекту Bellingcat Еліот Хіггінс емоційно відреагував на критику “Алмез-Антея” на свою адресу, назвавши текст корпорації “убогогю балаканиною”.

“Велику частину своєї доповіді” Алмаз-Антей “присвятив розмовам про заголовки і стокові  фотографії, опубліковані в ЗМІ Нідерландів і України. Ми до цього відношення не маємо. Говорячи про фрагменти і типи ракет, ми опираємося лише на доповіді комісії (очолюваної радою оп безпеки Нідерландів – ред.) “, – йдеться у відповіді міжнародної організації.

У Bellingcat нагадали, що раніше “Алмаз-Антей” про це заявляв під час першої прес-конференції, вони говорили, що була використана або ракета модифікації 9M38, або 9M38-M1. Їх графік вказував на те, що мова йшла про 9M38 (M1). 8 червня “Алмаз-Антей” заявили: “На основі проведеного аналізу зроблено висновок, що якщо малайзійський Boeing-777, що летів рейсом МН17 17.07.2014 над Донецькою областю, був збитий зенітним ракетним комплексом, то це могла бути тільки ракета 9М38М1 комплексу” Бук -М1 “, випущена з району на південь від населеного пункту Зарощенське”.

“Маємо зазначити, що тут немає ніяких містичних дужок навколо M1.” Алмаз-Антей “заявляє, що ми спотворили їх дані про місце запуску в доповіді. Закликаємо їх перечитати наш звіт, оскільки ми чітко розповідаємо про помічені ними нестиковки в датах і розрахунках, а також про інший можливий (за версією “Алмаз-Антея” – ред.) місці запуску – селищі Зарощенське “, – акцентували експерти. “Також, що стосується місця запуску. Якщо дані, надані” Алмаз-Антей “, вірні, то дивно, що поки так і немає ніяких прямих доказів, немає очевидців. Журналісти опитали місцевих жителів, і ніхто з них не бачив і не чув запуску . Зовсім інша ситуація в Сніжному: звідти надходили відомості про запуск, і є й інші підтвердження, що пуск був проведений з цього місця “, – йдеться у відповіді Bellingcat. Крім того, експерти підкреслили, що на деяких фотографіях зображені навчальні або непридатні до використання ракети, “Алмаз-Антей” дуже до речі для себе проігнорував найголовніше свідчення того, що мова йде про ракету 9M38M1 5301 зенітної бригади, – фотографію, зроблену через місяць після того, як був збитий MH17 в Кам’янсько-Шахтинський. На ній чітко видно позначення – 9M38M1. “Що стосується” експерименту “” Алмаз-Антея “(мова йде про моделювання ситуації загибелі” Боїнгу “- ред.), Для нас має значення тільки оцінки комісії з безпеки”, – резюмували експерти.

Повідомлялося, що Bellingcat назвав імена можливо причетних до трагедії MH17. Автори дослідження стверджують, що “буком”, з якого збили літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Bellingcat зазначає, що до складу стандартного екіпажу “Бука” входять дві людини – оператор установки і водій, а також двоє офіцерів – сержант і лейтенант. При цьому рішення про запуск ракети приймає лейтенант.

У свою чергу, Міноборони РФ відповіло на звіт Bellingcat і виключило причетність російських військових до трагедії MH17. 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 “Малайзійських авіаліній”, що слідував рейсом MH17 “Амстерлам-Куала-Лумпур”. Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули. 13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу “Бук” російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.
Більше читайте тут: http://zn.ua/WORLD/bellingcat-nazval-rossiyskiy-doklad-o-gibeli-reysa-mn17-ubogoy-boltovney-224250_.html

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *