Проблема бродячих тварин в місті не закрита: що може критися за відправкою безпритульних собак до Харкова?

На черговій 33 сесії Переяслав-Хмельницької міської ради 6 квітня ц.р. міський голова Костін Т.В. особисто розказував, як добре буде переяславським міським собакам у великому притулку під Харковом і з якими великими зусиллями переяславські владці ледве домовились, щоб влаштувати туди бездомних тварин. Більшість депутатів міськради тоді проголосувала за довиділення 120 тис грн на відлов бродячих собак і вивезення їх із нашого міста у той притулок.

Я на сайті е-дата щодо КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» знайшла платіжне доручення на ФОП Панєвіна Вікторія Олегівна про перерахування їй 29.03.2017 р. 10 тис. 200 грн за вилов безпритульних тварин згідно з актом №16 вiд ц.р., та договором №15-03 вiд 14.03.2017 р. Звертаю увагу, що на сесії прозвучало про перерахування коштів не на ФОП, а на фірму, назва якої та точне місцезнаходження, за моїми даними, не оприлюднювались. Як було повідомлено на сесії, уже виловлено і влаштовано 18 переяславських собак у той «великий притулок під Харковом».

Крім того, на сайті публічних закупівель Прозорро за І квартал 2017 р. можна знайти інформацію, що ФОП Панєвіна В.О. виграла замовлень на відлов бродячих собак на загальну суму 817 тисяч грн у таких населених пунктах: м. Лиман, м. Мирноград, м. Слов’янськ, м. Миколаївка, м. Бахмут, м. Соледар Донецької області, у м. Люботин, м.Балаклія Харківської області, м. Новопсков, м. Сватове Луганської області, м. Охтирка Сумської області.

Депутати нашої міської ради чули на сесії такі цифри: за вилов і вивезення одного собаки сплачується 800-900 грн, а за стерилізацію та підтримку в період одужання – 1500 грн. Думаю, що нічого страшного не сталося б, коли з міського бюджету було б до тих уже виділених 120 тисяч грн ще додано з розрахунку 500 грн на кожного собаку для стерилізації та залишення у нашому місті. Тим більше, таких собак не 300, а може, до 200 особин по всьому місту і набереться.

Слабо віриться, що десь там під Харковом є великий притулок для собак, і на 800 тисяч грн ФОП Панєвіна В.О., в економічній діяльності якої написано «мисливство», буде всіх виловлених бродячих собак по містах України туди доставляти. А там якийсь благодійник роками виділятиме кошти на корм та оплату персоналу за їх догляд. На 800 тисяч грн планують виловити в різних регіонах 1000 собак і доставити на постійне місце проживання у той притулок, той собачий рай. Для кожної з тварин треба хоч 2 кв. м простору, дах над головою, тепло взимку, щоденне триразове харчування та стерилізація, персонал. Собаки ж не кури, яких можна розмістити в клітках одну над одною. Я не вірю в те, що цих тварин виловлюватимуть для життя, і не вірю, що ті 18, що вже виловлені, зараз живі.

Чомусь ніхто не попередив мешканців міста, що на середину квітня ц.р. заплановано масштабний вилов і наче вивіз переяславських собак із міста. Це ж можна вивезти і хазяйського собаку так, що його ніхто не знайде.

У зв’язку з вищевикладеним хочеться через газету звернутись до місцевої влади: не сприяйте вивезенню в невідомість переяславських собак – дайте вказівку на КП «Переяслав-Хмельницьке ВУКГ» припинити оплату 120 тис. грн за їх вилов і вивіз, а краще сприяйте витраті цих коштів на стерилізацію собак і залишення їх у нашому місті у місцях їх існування. Це буде гуманніше і разом з тим гарантуватиме зменшення їх кількості.

Оксана Шевченко, жителька Переяслава