Це був крок назад, – Волкер про третю зустріч з Сурковим щодо миротворців на Донбасі

Спеціальний представник президента США по Україні Курт Волкер залишився незадоволеним третьою зустріччю із помічником президента Росії Владиславом Сурковим у питанні щодо направлення на Донбас миротворчої місії ООН. Цю зустріч американець назвав кроком назад щодо миротворців.

За словами Курта Волкера, Росія спочатку висунула вимогу, щоб миротворці були лише як охорона для спостерігачів ОБСЄ. Натомість США запропонувала, щоб місія отримала мандат на всю територію окупованого Донбасу, включно зі ділянкою українсько-російського кордону, який непідконтрольний українській владі. Однак на зустрічі у Белграді з боку представника Росії знову почалася риторика щодо “декоративно-охоронної” функції миротворців. Про це він розповів виданню Politico.

“Наша третя зустріч із Сурковим… була кроком назад. Вони знову повернулися до своєї первинної пропозиції. Я не знаю, яким буде наступний крок після цього. Можливо, це сталося через зовсім інші причини, які не мають нічого спільного з Україною, а через стан наших американсько-російських відносин. Це могло бути пов’язано з відсутністю двосторонньої зустрічі між президентом Путіним та президентом Трампом”, – розповів Курт Волкер.

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер не думає, що поставки американського озброєння в Україну приведуть до ескалації конфлікту на Донбасі.

Він зазначив, що українська армія захищає “свої території і населення від агресора” й тому співпраця США та України у військовій сфері має тривати, передає Інтерфакс-Україна.

“США здійснюють взаємодію з питань оборони та співпрацюють з продажу зброї із десятками країн по всьому світу. І я не бачу ніяких причин, чому Україна повинна бути особливим випадком, і чому ми не повинні вести себе з ними аналогічно, особливо з огляду на те, що вони активно намагаються захищати свою територію “, – заявив Волкер.

Нагадаємо, остання зустріч між Волкером та Сурковим відбулась 13 листопада у Белграді. Під час цієї зустрічі США запропонували Росії свої умови розміщення миротворців на Донбасі. Серед запропонованих варіантів – розширити зону присутності місії, не обмежуючись лише кількома постами на лінії зіткнення, а також збільшити її чисельний склад і розширити повноваження. Загалом таких пунктів – 29, однак Росія погодила лише три з них. При цьому Сурков заявив, що “три краще, аніж нуль”.

Варто зазначити, що Росія наполягає на тому, щоб введення миротворців на Донбас було узгоджено з лідерами бойовиків. Самі ж терористи заявляють, що якщо цього не буде зроблено, вони відкриватимуть вогонь по миротворцях. Україна ж проти такого рішення. І загалом вимагає, щоб Росія не була допущена до миротворчої місії.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy