Аналітик: через необґрунтовані надвисокі тарифи в Україні спостерігається комунальне рабство населення
Зараз в Україні спостерігається своєрідне комунальне рабство населення зі сторони надвисоких, необґрунтованих тарифів, які диктуються через монополізацію ринку тих чи інших комунальних послуг . Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Олексій Кущ зауважив: перевівши Україну в режим вільного ринку газу, держава фактично обрізає соціальний трос, який раніше хоч якимось чином працював і страхував населення від суттєвого збільшення ціни газу.
“І зараз будь-яке господарство, будь-яка сім’я, вони знаходяться в режимі бензоколонки. Тобто якщо ти під’їжджаєш до АЗС, ти не знаєш, яка ціна там буде. І машину, в разі різкого збільшення ціни газу, можна поставити в гараж. Але квартиру чи приватний будинок в гараж не поставиш. Більше того, що багато будинків у нас просто навіть не можна відключити від системи опалення. Тому в будь-якому випадку люди будуть просто приречені на використання дорогого газу і щомісяця для них буде своєрідним подарунком, коли з однієї сторони вони будуть дивитися на скільки зросла ціна на ринку, а з іншої будуть слідкувати за курсом гривні, розуміючи, що будь-яка девальвація національної валюти – це додаткове зростання ціни газу”, – зазначив фінансовий аналітик.
Окрім ціни на газ, продовжив Олексій Кущ, є ще таке поняття як похідні тарифи, які зараз ще більше небезпечні для населення, тому що опалення на 70% залежить від ціни на газ.
“Тобто ці похідні тарифи, які ми маємо в цьому сезоні, вони будуть, мабуть, одні з найбільших за останні 5 років. Якщо ціна на газ якимось чином змінюється, можна перейти на річний контракт, то у випадку опалення – це така послуга, яку населення приречене купувати. Тобто ми зараз бачимо таке своєрідне комунальне рабство населення зі сторони надвисоких, необґрунтованих тарифів, які диктуються через монополізацію ринку тих чи інших комунальних послуг. А з іншої сторони ми бачимо, що в населення є не право купити цю послуги, а зобов’язання перед державою”, – прокоментував експерт.
Як повідомляли, ціна на природний газ для населення у листопаді підвищилася ще на 35%.
Слід зауважити, що НАК “Нафтогаз Україна” припускає, що протягом наступних місяців ціна на газ буде знову зростати.