Мер Житомира: якщо не зміниться ситуація, для госпіталізації хворих на коронавірус не буде ліжок

У лікарнях Житомира залишилось трохи більше 130 ліжко-місць для госпіталізації хворих на коронавірус, але якщо кількість заражень не зменшуватиметься, то цих ліжок вистачить лише на тиждень.   Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету міської ради 17 березня

Заступниця міського голови Марія Місюрова: “Останні тижні досить напружені. На сьогодні на ранок у першій лікарні знаходиться 188 пацієнтів, у другій лікарні – 205. Госпіталізацій за добу – 37, але декілька днів поспіль у нас було від 40 до 50 госпіталізацій за добу.

Поки що резерв у нас є в лікарнях, але ситуація напружена. Кожен день виписуються хворі, але по факту ще є більше 130 ліжко-місць в резерві”.

Мер Сергій Сухомлин: “Фактично на тиждень (буде достатньо ліжко-місць – ред.), якщо не зміниться ситуація”.

За словами Місюрової, наразі серед госпіталізованих переважає вже молодий вік пацієнтів і важкий перебіг захворювання.

Також зросла кількість звернень до сімейних лікарів. Зросла і кількість заборів ПЛР-тестів – за 16 березня було 450, тоді як раніше фіксували по 150-200.

За добу 16 березня у Житомирі зареєстрували 205 нових випадків коронавірусу. Але, за словами Місюрової, влада очікує збільшення цих показників.

Вона закликала жителів дотримуватися всіх протиепідемічних заходів, бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем і в разі необхідності викликати “швидку”.

Нагадаємо:

За добу 16 березня в Україні зафіксували 11 833 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 4 887 хворих, померли 289 пацієнтів, одужали 5 467 осіб.