Найпопулярнішу українську колядку “Щедрик” хочуть внести до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Різдвяну колядку «Щедрик» в обробці українського композитора Миколи Леонтовича хочуть внести до списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО. Про це 15 березня заявили в Вінницькій обласній державній адміністрації, повідомляє видання Гордон.

Внести колядку в список ЮНЕСКО планують до сторіччя з дня прем’єри «Щедрик» в США. Так, 5 жовтня 1922 року український хор дав прем’єрний виступ в концертному залі Нью-Йорка Carnegie Hall.

Там «Щедрик» почув американський хоровий диригент українського походження Петро Вільговський. Він створив англійську версію колядки «Carol of the Bells», яка стала відомою у всьому світі.

Внесення пісні «Щедрик» до списку ЮНЕСКО зараз готує директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель. За планом, спочатку «Щедрик» повинні внести до місцевого переліку нематеріальної культурної спадщини (НКР). До жовтня 2021 колядку планують включити в Національний перелік НКР України, а вже до вересня 2022 сподіваються, що «Щедрик» увійде до списку ЮНЕСКО.

«Щедрик» – всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття. Після того, як в 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав ряд англійських текстів до композиції «Щедрик», його англомовна версія, відома як «Carol of the Bells», стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

100 років тому текст українською колядки також перевели на французьку, фламандську та іспанську мови.