Степанов: в Україні зафіксовано 361 побічну реакцію на вакцинацію – це 0,5%

В Україні на понад 62 тисячі щеплень від COVID-19 було зафіксовано 361 незначну побічну реакцію, з них 2 випадки потребували нагляду лікарів. Про це повідомив  міністр охорони здоров’я Максим Степанов в інтерв’ю “Укрінформу

 “На більш ніж 62 тисячі вакцинацій у нас всього була зареєстрована 361 побічна реакція – 0,5%. З яких тільки дві реакції потребували нагляду лікарів. В одному випадку це був початок анафілактичного шоку, алергічна реакція. І в одному випадку було підвищення температури протягом 2 діб, і лікарі вирішили, що треба спостерігати за цією людиною.

Такі реакції можуть бути на будь-яку вакцину, це імунобіологічний препарат, тому в людини, якій притаманні алергічні реакції, таке може бути. 0,5% – це дуже мала кількість. 30 хвилин людина перебуває під наглядом. Тому що реакція негайного типу проявляється протягом 20-30 хвилин. Далі вже такої реакції не буде”.

Він додав, що решта реакцій, які були зафіксовані у щеплених від COVID-19 осіб, незначні. Це або підвищення температури, або головний біль, або почервоніння у місці введення вакцини.

Нагадаємо:

Степанов повідомив, що якщо 50-70% усіх областей опиняться в “червоній” зоні, уся країна піде на жорсткий карантин.