300 тисяч підприємців припинять свою діяльність до кінця року – Кужель
Понад 178 тис. фізичних осіб-підприємців припинили свою діяльність у зв’язку із змінами до податкового законодавства, за якими сплачувати єдиний соціальний внесок щомісяця будуть навіть ті фізичні особи, котрі не отримують прибутків. До кінця року кількість таких підприємців може зрости до 300 тисяч.
Про це в коментарі INTV у кулуарах парламенту заявила народний депутат України, від фракції “Батьківщина”, Олександра Кужель.
За її словами, хвиля масового закриття фізичних осіб-підприємців стала наслідком недолугої політики влади, що, у свою чергу, може поставити під загрозу існування демократичних процесів в Україні.
«У зв’язку із нещодавніми змінами до податкового законодавства, на сьогоднішній день припинили діяльність 178 тис. фізичних осіб-підприємців, але наші очікування – 300 тис. до кінця 2017 року. Для мене – це просто як вирок», – сказала політик, та додала, що “це не просто закриття і поява безробітних, це загроза існуванню демократії в Україні, оскільки лише середній клас є запорукою і основою створення демократії», – наголосила парламентарій.
Олександра Кужель також застерегла українських високопосадовців від продовження такої «руйнівної державної політики», зокрема, щодо малих і середніх підприємців.
«Така ситуація – це сигнал для влади однієї людини. І слід вивчати історію, адже за прикладом Римської імперії, кожен диктатор закінчує погано, і я це все хочу просто нагадати», – акцентувала вона.
Відповідаючи на уточнююче запитання щодо низки скарг від фізичних осіб-підприємців через відмови відповідними державними органами у можливості припинення діяльності підприємства, народний депутат нагадала, що ще у 2014 році депутатами був проголосований закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом», який фактично спростив обтяжливу процедуру припинення підприємницької діяльності.
«Діє закон, який через подання вами, як підприємцем відповідної заяви до реєстратора, дозволяє закрити підприємство. Крапка. Після цього реєстратор відправляє інформацію до Державної податкової служби і саме з цього моменту закриття держава не має права у майбутньому розраховувати на податки, а тільки підводить результати щодо несплачених вами податків за попередні періоди», – пояснила Олександра Кужель.
Та додала, що саме із цього моменту підприємець може зареєструватись у Фонді зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю.