Жителі багатоквартирних будинків можуть залишитися без газу вже з 1 січня

Верховна рада відхилила закони, які мали врегулювати встановлення індивідуальних лічильників газу для населення в багатоквартирних будинках.
Відповідно до законопроекту про забезпечення комерційного обліку газу, газорозподільчі компанії вже з 1 січня 2018 року можуть припинити постачання газу для споживачів, які використовують блакитне паливо для приготування їжі, якщо вони відмовилися від встановлення будинкового лічильника.
За словами заступника голови комітету з питань будівництва, містобудування, і ЖКГ Альони Бабак,  парламент повівся ганебно, не захистивши прав простих споживачів:
“Сьогодні НКРЕ як головний енергорегулятор, дозволила газовим компаніям встановлювати не квартирні, а будинкові лічильники газу. Люди категорично проти, адже фактично будинки не є споживачами, ОСББ не є споживачами, вже є про це рішення судів. Але регулятор сказав: встановлюйте будинкові лічильники, заклав суму в тарифи. Облгази, відповідно до закону про комерційний облік газу, повинні будуть встановлювати будинкові лічильники, а якщо люди будуть відмовлятися від такого встановлення, фактично законно будуть позбавлені права отримувати газ з 1 січня 2018 року”,- наголосила Альона Бабак.
Фракція “Об’єднання Самопоміч” закликає парламент терміново внести на розгляд депутатів законопроект 5722, авторами якого є депутати Бабак та Підлісецький, аби захистити інтереси громадян.