Україна збільшила експорт шоколаду до ЄС на третину

Українські підприємства за десять місяців поточного року поставили на ринки Європейського Союзу понад 10 тис. тонн шоколаду, що на 35% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає “УНІАН“.

За її словами, виручка від експорту шоколаду за звітний період становила понад 23 млн дол.

“Шоколад ми експортуємо вже до Європейського Союзу, і, за нашою статистикою, за 10 місяців цього року експорт шоколаду до країн ЄС збільшився на 35%. Ми поставили туди понад 10 тис. тонн на суму більше, ніж 23 млн дол. Вважаю, що це непогано, враховуючи, що на європейському ринку шоколад є досить розкрученим продуктом, і ринок зайнятий великими гравцями”, – сказала Трофімцева.

За словами першого заступника міністра, український шоколад за кордоном має великий попит.

Як додав президент галузевої асоціації “Укркондпром” Олександр Балдинюк, з початку поточного року Україна значно наростила обсяг постачання шоколаду на ринки Естонії, Болгарії, Польщі, Угорщини, Іспанії та Великої Британії.

До речі, з 1 січня 2018 року Україні починають діяти нові вимоги до виробів із какао та шоколаду, які будуть обов’язковими для всіх виробників.Про це розповіла заступниця міністра аграрної політики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба Мінагрополітики.

Європейські вимоги поширюються на всі види шоколадних виробів.

Наприклад, в темному шоколаді обов’язково має бути не менше 35% какао-продуктів, в перерахунку на суху речовину.

В молочному – понад 25%, та не менше 14% молочних продуктів.

Білий шоколад має містити не менше 20% какао-масла та понад 14% молочних продуктів. Таким же чином чітко прописані вимоги і до шоколадних цукерок та інших продуктів з використанням шоколаду“, – розповіла Трофімцева.

Якщо продукт не відповідатиме вимогами, він не зможе називатися “шоколадом” чи “шоколадним”, лише “солодким батончиком” чи “глазурованою цукеркою”.