Журналісти знайшли мільйони побіжного екс-прем’єра Лазаренка в литовському банку

На рахунку в одному з банків Литви заморожені близько $ 30 млн, пов’язаних з екс-прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на Міжнародний проект журналістських розслідувань OCCRP, який в свою чергу посилається на литовське видання 15min.lt

У повідомленні наголошується, що сума близько 30 мільйонів доларів заморожена на рахунку литовського відділення шведського банку SEB. Суд Литви протягом останніх 17 років кожні кілька місяців продовжує заморожування цих коштів. Рахунок з цими грошима раніше належав ліквідованому банку Лазаренко European Federal Credit Bank, він знаходився в банку Hermis, який згодом був куплений литовським відділенням банку SEB.

У самому банку інформацію про мільйони Лазаренка коментувати відмовилися.

Розслідувачі відзначають, що 30 мільйонів доларів, які знаходяться в литовському банку, це частина з близько 200-250 млн доларів, які пов’язують з екс-прем’єром Лазаренком. Ці кошти з подачі американської влади заморозили в декількох країнах у 2004 році.

Нагадаємо, Павло Лазаренко втік з України в 1999 році.

Як повідомляв “Апостроф”, офшори Павла Лазаренка були виявлені в базі даних, оприлюдненої Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів в рамках так званого Панамагейта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *