Журналісти назвали «Ворогів преси 2016»

Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України назвали імена фігурантів щорічного антирейтингу «Вороги преси». Протягом квітня працівники мас-медіа подавали кандидатури посадових осіб, які за останній рік порушували право на свободу слова і перешкоджали діяльності журналістів. Серед запропонованих претендентів був сформований топ-20 антирейтингу «Ворогів преси», які найчастіше і грубо порушували права журналістів.

Більше тридцяти експертів медіагалузі анонімно голосували за претендентів. За результатами експертного голосування, перше місце в антирейтингу зайняла глава окупаційної прокуратури Криму – Наталя Поклонська за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів «Меджліс» і «Меджліс кримськотатарського народу» в медіа і т . д., друге місце – екс-генеральний прокурор України Віктор Шокін, який був номінований в антирейтингу за систематичну бездіяльність в розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т. ч. побиттів на Майдані). Депутат Антон Геращенко, медіавласники Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін набрали однакову кількість балів, і фактично зайняли одне і те ж третє місце. Також, десяте місце розділили між собою чиновники Вінницького і Дніпропетровського міських рад.

У п’ятірку претендентів увійшли:

1. Наталія Поклонська – глава окупаційної прокуратури Криму, за системний тиск і переслідування журналістів в окупованому Криму, відкриття кримінальних справ проти українських журналістів, заборону вживання слів «Меджліс» і «Меджліс кримськотатарського народу» в медіа, і інші численні порушення свободи слова на окупованій території Криму.

2. Віктор Шокін, Генпрокурор України (2015-2016 роки), який був номінований в антирейтингу за систематичну бездіяльність в розслідуванні справ щодо нападів на журналістів (в т. ч. побиттів на Майдані).

3. Антон Геращенко, народний депутат від фракції «Народний фронт»: за підтримку публікації особистих даних журналістів під соусом «співпраці з терористами», завуальовані заклики ввести цензуру в медіа.

-. Рінат Ахметов, власник медіагрупи «Україна»: за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.

-. Дмитро Фірташ, Сергій Льовочкін, власники телеканалу «Інтер»: за перетворення новинної служби каналу «Інтер» в піар-службу Опозиційного блоку, корпоративну джинсу інтересів власників, проросійську пропаганду в розважально-серіальний контенті.

4. Ігор Коломойський, власник медіа-холдингу «1 + 1»: за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.

5. Сергій Курченко, власник медіа-холдингу UMH: за цензуру і джинсу в ЗМІ холдингу, де він є власником.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *