Нардеп від “Народного фронту” пропонує вказувати в е-декларації не всі доходи

Депутатка Донець хоче внести зміни до закону про електронне декларування, які дозволять приховати ознаки корупції.

Народний депутат від “Народного фронту” Тетяна Донець зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким пропонується внести зміни до закону про електронне декларування доходів чиновників. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Так, законопроектом запропоновано переглянути інформацію, яка вказується в декларації.

Зокрема, Донець пропонує, щоб на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції публікувалася лише узагальнена інформація про отриманий дохід, розмір сплачених податків, сума коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, перерахованих як благодійна допомога фізичним особам і некомерційним установам та організаціям.

У разі відмови члена сім’ї посадовця надати певні відомості, про це має бути зазначено в декларації. У чинному ж законі від декларанта вимагається надання всієї відомої йому інформації про такого члена родини.

Також, згідно із запропонованим законопроектом, в електронних деклараціях не потрібно згадувати вартість майна на момент набуття у власність, володіння або користування.

Крім того, наразі в декларації необхідно вказувати інформацію про співвласників об’єкта, який перебуває у спільній власності. Донець же пропонує подавати таку інформацію на письмовий запит НАЗК, як і дані про людей, котрі отримали в управління цінні папери від декларанта.

Нардеп також рекомендує, щоб дані про транспортні засоби не вказувалися чиновником, а автоматично відображалися із державного реєстру Міністерства внутрішніх справ.

Ще однією ініціативою нардепа із “Народного фронту” є те, що декларувати потрібно лише ті подарунки, вартість яких становить понад 10% доходу, одержаного за звітний рік, а для подарунків у вигляді грошових коштів – якщо їх розмір перевищує 10% отриманого за рік доходу.

1 коментар до “Нардеп від “Народного фронту” пропонує вказувати в е-декларації не всі доходи

  • 10 Вересня, 2016 о 11:22 am
    Permalink

    В самоi Донець не хватить розуму для змiн в закони про декларування.Це навчили ii “руковадищии товарищи”..Закон -обовязково урiжуть, видрiхтую-злодий не може ловити сам себе.В снуючийi закон я б додав народившийся клас корупционерiв:директорiв керуючих компанiй,голов ОСБ,

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *