Зеленський зробив те, чого не зробили його попередники

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом водолазам, які ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Про це з’явилася  на сайті глави держави.

Згідно з документом № 468/2019, старший інженер-механік реакторного цеху Чорнобильської АЕС Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції Валерій Беспалов і начальник зміни цього ж підприємства Борис Баранов (посмертно) удостоєні найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, проявлені при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року.

Всі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС.

Олексій Ананенко, Валерій Беспалов і Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою. Якби вони цього не зробили, то з високою ймовірністю міг статися повторний вибух, який би знищив не тільки Україну, а й інші країни Європи.