Зеленський запропонував Мінекології переїхати до промислового міста

Президент Володимир Зеленський висловив обурення щодо неявки міністра екології і природних ресурсів Остапа Семерака на нараду з екологічної ситуації, незважаючи на той факт, що міністр перебуває у відпустці для участі у виборчій кампанії.

“Я сам безпосередньо знаю, що головна проблема в Україні – екологічна. І саме ця проблема зароджувалася і живе в Кривому Розі. Я хотів би сказати, що ми запросили, щоб ви зрозуміли рівень ставлення до цієї проблеми нашої команди й особисто президента, міністра екології, щоб він приїхав сюди до нас. Ми всі приїхали, він не може, і дуже добре, що нас показують камери: він не зміг, тому що у нього передвиборна кампанія”, – заявив Зеленський.

Він звернувся до жителів Львівської області, щоб вони запам’ятали цей факт.

 “Я думаю, що зараз я йому (Семераку) дуже “допоміг” у Львівській області”, – пожартував президент.

Президент розкритикував криворізький гірничо-металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг” за невиконання вчасно зобов’язань щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Про це він сказав на нараді з питань екологічної ситуації в Дніпропетровській області в п’ятницю в Кривому Розі, передає “Інтерфакс-Україна”.

Зеленський закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливі викиди в атмосферу.

“Якщо ця програма перенесена на 5 років і не узгоджена з громадянами, я хотів би вас запитати, чи можете ви розглянути якесь фінансове відшкодування криворіжцям, які постраждали протягом п’яти років, допомогти їм з лікуванням? Я думаю, що мерія може допомогти нам знайти список людей, які за ці роки, на жаль, захворіли онкологічними захворюваннями”, – заявив президент.

 За його словами, за останні 5 років у Кривому Розі в середньому з’явилося плюс 25 тис. людей, які захворіли на онкозахворювання в тому чи іншому вигляді.

“Я дуже точно і доступно висловлююсь: ми говоримо про фінансову допомогу цим людям, у тій чи іншій сумі, в залежності від ступеня захворювань. Можливо, комусь не потрібна допомога, це забезпечені люди, але думаю, що в більшості своїй така допомога нікому б не завадила. Тому ми говоримо конкретно про список цих людей, про паспортні дані та про конкретне фінансове вибачення перед цими людьми, я саме так хотів сформулювати”, – підкреслив Зеленський.

Глава держави зазначив, що ще в 2016-2017 роках підприємство, зокрема, мало вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двохванний сталеплавильний агрегат. Він вказав, що в Офіс президента приходить величезна кількість звернень, “відеопривітань” від жителів Кривого Рогу, а на комбінат не допускають перевіряючих.

Заступник генерального директора підприємства Олександр Іванов розповів, що за 13 років після зміни власника підприємство скоротило на 48% викиди в атмосферу: з 403 тис. тонн до 208 тис. тонн, скиди зливових і стічних вод скоротилися на 80%.

“Ми вклали у виробництво близько $4,4 млрд. За цей період були виведені з експлуатації агрегати, які не відповідають українським та міжнародним нормам, введені в експлуатацію агрегати, які відповідають таким нормам. Наша головна проблема – це мартен. Якщо говорити про інші шість заходів, то це, в основному, проекти. Перенесення термінів проектів, як правило, пов’язане з тим, що гроші є, але проблема в кваліфікації підрядника, який виконує ці проекти”, – пояснив він.

Іванов зазначив, що план модернізації комбінату частково відображений у міській та обласній програмі. “Можна нас обвинувачувати за те, що ми з 48 пунктів не виконали 6. Проте, ми плануємо в наступні 5 років інвестувати в виробництво $ 1,8 млрд додатково, і це будуть наші природоохоронні заходи”, – зазначив він.

Зеленський відреагував на це наступним питанням: “Чому кількість ракових захворювань в Кривому Розі повинна залежати від ваших стратегічних планів? Ви ж це все робите для людей, і люди у вас там працюють”.

Президент України Володимир Зеленський запропонував Міністерству екології та природних ресурсів переїхати до Кривого Рогу на період, поки не будуть вирішені екологічні проблеми міста і Дніпропетровської області.

Про це він сказав 12 липня на нараді в Кривому Розі, передає Інтерфакс-Україна.

Проводячи нараду з питань екологічної ситуації в Дніпропетровської області, Зеленський звернувся до мера Кривого Рогу, спитавши, чи є на балансі міста “якісь вільні будівлі для Міністерства екології”.

“Знайдете? Тоді, якщо ви не проти, ми знайдемо законодавче рішення, щоб на той час, поки ми не вирішимо повністю екологічні проблеми Кривого Рогу і в цілому регіоні, запропонувати Міністерству екології працювати в Кривому Розі”, – заявив президент.

 За його словами, тоді і підприємства, і громадськість, і всі місцеві депутати зможуть приходити з протестами до міністерства, “будуть знати, де живуть ці люди, і як вони вирішують ці питання”.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський розкритикував криворізький гірничо-металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг” за невиконання вчасно зобов’язань щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *