ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВНІС ДО ПАРЛАМЕНТУ ДВА НЕВІДКЛАДНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ЗАКОНОПРОЄКТИ

Вони стосуються ринку електроенергії та альтернативної енергетики.

Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту два невідкладних законопроєкти про відтермінування започаткування ринку електроенергії та про відновлення “зеленого” тарифу домогосподарствам.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав представник президента в уряді Андрій Герус.

Відповідні законопроєкти отримали статуси невідкладних і зареєстровані під номерами 10376 та 10375.

“#10376 – зміни до ЗУ “Про ринок електричної енергії” – відтермінування введення нового ринку електроенергії до 01 липня 2020 року. На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом із тим розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін”, – повідомив Герус.

Другий законопроєкт стосуватиметься повернення “зеленого” тарифу домогосподарствам, які мають домашні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт.

Нагадаємо, 5 червня Кабмін затвердив початок роботи вільного ринку електроенергії від 1 липня 2020 року. Водночас, заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який тимчасово виконує обов’язки голови спецслужби, заявив про загрозу держбезпеці від

Тимчасовий голова СБУ заявив про загрозу держбезпеці від впровадження ринку електроенергії з 1 липня
впровадження ринку електроенергії з 1 липня. Раніше, керівник державного підприємства “Укренерго” Всеволод Ковальчук заявив, що запуск ринку електроенергії може створити ризик для народу. На його думку, одним із факторів нестабільності є низький рівень конкуренції через відсутність великої кількості виробників на ринку. Це може призвести до неконтрольованого збільшення ціни.

Народний депутат Сергій Сажко із ним не згоден і запевняє, що тарифи населення після запуску ринку електричної енергії у липні нинішнього року не зміняться. За його словами, всі гравці на ринку електроенергії готові до запуску ринку електроенергії. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, виконала величезну роботу із синхронізації законодавства з європейськими нормами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *