У Тростянці влада вже шукає способи захисту жителів громади від захмарних тарифів

Останнім днями українці у різних регіонах країни почали виходити на акції протесту проти підвищення тарифів на газ та електроенергію в цей скрутний для більшості людей економічний період та й ще під час пандемії. Деякі міські ради вже приймають або ж обдумують свої подальші рішення та дії з тим, щоб захистити і свої громади від непомірних апетитів монополістів та необгрунтованих і незрозумілих тарифів.
Міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова на своїй сторінці у Фейсбуці звернувся до жителів громади:
“Шановні тростянчани!
Центральними органами влади нашої держави, без будь-яких консультацій з регіонами, прийняте рішення про чергове відчутне підвищення тарифів на газ, на транспортування газу, на електроенергію з 1 січня 2021 року.
На моє особисте переконання, підвищення тарифів для населення наразі є вкрай недоречним. Багато жителів нашої громада – це люди старшого покоління, які й так ледве можуть оплатити існуючі тарифи!
Тростянецька міська влада – на боці громади і виступає категорично проти підвищення тарифів на газ, – саме цю позицію я озвучив на останній сесії 2020 року, яка відбулась 24 грудня. Ми підтримали звернення депутата Надії Шевлякової (партія Сила Людей) щодо скасування сплати за транспортування газу й зниження вдвічі плати за газ для населення.
Звернення направлені Президенту України, Кабінету Міністрів, народному депутатові Миколі Задорожньому, до Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
У Тростянці влада вже шукає способи захисту жителів громади від захмарних тарифів
Бурхлива суспільна реакція на підвищення тарифів є цілком логічною та передбачуваною. Сьогодні по всій Україні проходять акції протесту.
На жаль, у Тростянці сьогодні не обійшлося без політичних спекуляцій. Попри те, що безпосередню відповідальність за прийняті рішення несуть Кабінет Міністрів та НКРЄКП, деякі місцеві «громадські діячі» намагаються перекласти провину на Тростянецьку міську раду, на міського голову, організовуючі мітинги під стінами міської ради та звинувачуючи саме міського голову.
Тож хочу довести до відома жителів нашої громади наступне:
1. Позиція Тростянецької міської ради є чіткою і зрозумілою: ми категорично проти підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення. Особливо у період пандемії коронавірусу, який негативно вплинув на фінансовий стан багатьох тростянецьких родин.
Я маю глибоке глибоке переконання: у скрутні часи держава має захищати й підтримувати своїх громадян. Тому будь-які рішення уряду та НКРЄКП, що збільшують фінансовий тягар для населення, є несправедливими, невчасними і мають бути негайно переглянуті!
2. Ми вже провели сесію 24 грудня 2020 року, де Тростянецька міська рада вже прийняла звернення до Кабінету Міністрів з вимогою вжити необхідні заходи щодо НЕДОПУЩЕННЯ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ.
Ми також вже звернулися до НКРЄКП з вимогою:
– привести тарифи на послугу розподілу природного газу до єдиного значення для всіх мешканців країни (від 0,36 до 1,308 за м3 з ПДВ від 01.01. 2020 р. до 30.06.2020 р.) з метою забезпечення соціальної справедливості;
– переглянути тарифи на послуги розподілу природного газу;
– переглянути підстави для нарахування тарифу за послугу розподілу природного газу.
Завдання Тростянецької міської ради наразі полягає не у продукуванні численних однотипних звернень, не у піарі на трибунах в сесійній залі, а у відстоюванні своєї, вже сформованої позиції.
І я особисто, і міська рада триматимемо «руку на пульсі» тарифних проблем і далі відстоюватиме інтереси простих тростянчан в законний спосіб.
На сесію міської ради, яка призначена на 15 січня нами планується винесення питання про клопотання до Сумигазу щодо повернення всіх трубопроводів, які знаходяться в Тростянецькій громаді, в комунальну власність….
Саме так ми прагнемо захищати тростянчан. І підкреслюю, робили і будемо це робити не на мітингах, а щоденною працею на користь простих людей”.
У Тростянці влада вже шукає способи захисту жителів громади від захмарних тарифів