Зеленський: Охорона довкілля – це конкретні кроки до зменшення хвороб та смертей

На нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського обговорили Стратегію охорони довкілля та розвиток агросектору, повідомлє пресслужба глави держави.

Метою стратегії охорони довкілля в Україні є впровадження європейських стандартів промислового та продовольчого виробництва, модернізація промисловості та збереження навколишнього середовища. Про це сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Зокрема, йшлося про інструменти збереження екології та мінімізації корупційних ризиків у цій сфері. Урядовець розповів про реформу управління відходами, екологічного контролю, управління українськими лісами та ринком деревини, розвиток сфери надрокористування та цифровізацію адміністративних послуг у сфері захисту довкілля. Йшлося і про будівництво сміттєпереробних заводів.

У цьому контексті Президент заявив, що немає нічого важливішого за здоров’я людей.

«Охорона довкілля – це конкретні кроки до зменшення хвороб та смертей і до покращення умов життя кожного з нас», – наголосив Зеленський.

Під час наради йшлося також про розвиток агросектора. Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що земельна реформа наближається до логічного завершення. На його переконання, в Україні буде прозорий ринок землі, і наша країна зможе стати «світовим продовольчим супермаркетом».

Лещенко додав, що міністерство нині активно працює над відновленням, модернізацією та побудовою зрошувальних систем.

За його словами, завершення земельної реформи додасть динаміки економічному зростанню. Зокрема, прогнозується щорічне збільшення ВВП не менш як на 1%.