Заступник голови місії США при ОБСЄ: Порушення режиму припинення вогню досягли найвищого рівня з моменту створення моніторингової місії

Минулого тижня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі зареєструвала найбільше за всю історію спостережень кількість порушень з використанням важких озброєнь, заявила заступник голови місії США при ОБСЄ Кейт Бернс

За останні тижні на сході України зареєстровано найбільшу кількість випадків порушення режиму перемир’я за весь час існування спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці в Європі (СММ ОБСЄ). Про це заявила заступник голови місії США при ОБСЄ Кейт Бернс, виступаючи на засіданні Постійної ради організації. Текст виступу опублікований на сайті представництва США при ОБСЄ.
“Ситуація продовжує погіршуватися на сході України. Так, в середині листопада порушення режиму припинення вогню досягли найвищого рівня з моменту створення СММ в 2014 році”, – сказала Бернс.
Вона також повідомила, що на минулому тижні місія зареєструвала найбільше за всю історію спостережень кількість порушень з використанням важких озброєнь.
Заступник голови місії США при ОБСЄ зазначила, що основну відповідальність за порушення продовжують нести комбіновані російсько-сепаратистські сили.
Дипломат також заявила про збільшення випадків залякування міжнародних спостерігачів з боку бойовиків. За її словами, за останні два місяці їх було зареєстровано дев’ять, у всіх випадках вони залишилися безкарними.

“Це неприйнятно. Росія і сепаратисти, яких вона підтримує, повинні визнавати свою відповідальність за таку поведінку і забороняти залякування і погрози на адресу спостерігачів”, – підкреслила Бернс.
Крім того, вона повідомила, що СММ підтвердила смерть 365 цивільних в 2016 році в результаті конфлікту.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей. За оцінками ОБСЄ, число жертв війни на Донбасі зросла до 10 тис. Чоловік.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, неозброєна цивільна місія, веде спостереження за ситуацією на Донбасі з весни 2014 року. Вона регулярно готує звіти про обстановку в країні, а також бере участь в переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Мандат місії був продовжений до кінця березня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *