Смарагд вагою 4,56 карата намагалися видати за “модний синтетичний скляний камінь”

Київські митники під час перевірки міжнародних експрес-відправлень виявили в одній з посилок камінь. У декларації було вказано, що це синтетичний скляний камінь. Митники засумнівалися і вирішили провести перевірку. Про це повідомила прес-служба Київської митниці Держприкордонслужби.

Смарагд вагою 4,56 карата намагалися видати за "модний синтетичний скляний камінь"

 

Як повідомляється, темно-зелений напівпрозорий овальний камінь київські митники виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення, яке надійшло з Індії в Україну на адресу жителя Львова. Згідно з декларацією, у посилці повинен був знаходитися “модний синтетичний скляний камінь” вартістю 15 доларів.

Митники ж вирішили перевірити, чи дійсно цей камінь зі скла, або все ж має шляхетне “походження”. Після проведення перевірки фахівці Державного гемологічного центру підтвердили, що виявлений камінь є смарагдом.

Смарагд вагою 4,56 карата намагалися видати за "модний синтетичний скляний камінь"

Згідно з повідомленням, електронні каратні ваги показали, що вага виявленого в посилці смарагду складає 4,56 карата, що для цього дорогоцінного каменю вважається великим розміром. При цьому вважається, що ціна дорогоцінного каміння визначається в залежності від їх чистоти, кольору, огранки, походження і т.д., а ціна 1 карата смарагду може досягати 8,5 тисячі доларів за камінь високої якості.

Зазначається, що правопорушення містить ознаки порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Митниками було складено адмінпротокол, а смарагд вилучено. Його вартість буде встановлена ​​додатково.

Відзначається також, що це вже друге незаконне переміщення дорогоцінних каменів поштою протягом останнього часу. Минулого разу київськими митниками в поштовому відправленні з Індії були виявлені чорні діаманти загальною вагою 90,32 карат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *