Заступник глави АП використовує суди для вирішення власних проблем, – журналіст

Заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов використовує підконтрольні суди для вирішення власних проблем.

Зокрема, як заявив журналіст Олександр Дубинський Філатову за допомогою суду вдалося обійти постанову Нацбанку №354 про обмеження зняття депозитів.

“Головний реформатор судової системи і творець «суду майбутнього», заступник Глави АП Олексій Філатов вирішує руками залежних від нього суддів свої особисті проблеми, і робить це в прямому сенсі за рахунок пересічних українців”, – пише журналіст.

“Виявилося, що дане рішення є обов’язковим до виконання лише простими смертними і ніяк не стосується нових політичних еліт нашої країни”, – обурюється Дубинський.

За його словами через 3 місяці з моменту появи постанови НБУ №354, з депозитного рахунку ПАТ «Альфа-Банк» на ім’я Анастасії Філатової одномоментно був знятий валютний депозит на суму 803 858,68 доларів США. Причому одержувачем цього депозиту за дорученням був особисто заступник глави Адміністрації Президента, відповідальний за судову реформу Олексій Філатов.

vypiska_so_scheta_o_vydache_deneg_filatovu

Але як же вийшло так, що банк видав депозит в обхід постанови НБУ? Дуже просто. За рішенням Шевченківського суду м.Києва. Про це значиться в самій банківській виписці.

Як повідомив Дубинський ще в липні місяці Анастасія Філатова намагалася зняти свій депозит, але пославшись на постанову НБУ, банк цілком логічно відмовив їй в цьому.

“Тоді пані Філатова, ймовірно сестра Філатова, подала позов до ПАТ «Альфа-Банк» з вимогою виплатити їй її депозит і про чудо, Шевченківський суд задовольнив позов Анастасії Філатової і зобов’язав ПАТ «Альфа-Банк» виплатити весь депозит одномоментно і в валюті. Що власне і сталося”, – пише журналіст.

Журналіст акцентує увагу на тому, що Шевченківський суд Києва в особі судді Олега Малинникова виносив своє рішення заочно, тому що ні пані Філатова, ні представники відповідача до суду не з’явилися.

“А власне навіщо? Обидві сторони напевно знали, яким буде рішення. А враховуючи, що одержувачем депозиту був особисто головний реформатор судової системи в Україні Олексій Філатов, то і дивуватися такому рішенню суду, напевно, не варто”, – наголошує Дубинський, додаючи, що “саме від Філатова залежить майбутнє кожного судді в системі справедливих і не політизованих судів України”.

Однак за його словами Філатов вже не вперше потрапляє в подібний скандал.

Так, ще 2 роки тому, екс-голова апеляційного суду Києва Антон Чернушенко звинувачував заступника глави АП в прямому тиску на суддів з вимогою прийняття потрібних йому рішень.

Печерський суд навіть зобов’язав Прокуратуру Києва почати за цими фактами досудовий розгляд.

Однак, як зазначає Дубинський, результатом розслідування судової реформи Олексія Філатова стало її продовження.

Варто зазначити, що в декларації Олексія Філатова за 2015 рік яку він подав у НАПКА задекларовано два мільйони доларів готівкою. “Не зрозуміло чи потрапили в цю задекларовану суму 803 858,68 доларів США зняті ним з рахунку сестри в обхід постанови НБУ?”, – пише журналіст.

deklaraciya_filatov

filatova_sovladeltsi_kvartiry

“Відкритим залишилося питання того, звідки у 23 річної Анастасії Філатової на банківському рахунку близько одного мільйона доларів, чиї насправді ці гроші і чому їх так поспішно і незграбно треба було зняти? Може це гроші на судову реформу”, – підсумовує Дубинський.

http://informator.news/zastupnyk-hlavy-ap-vykorystovuje-sudy-dlya-vyrishennya-vlasnyh-problem-zhurnalist/