Не вистачає страхового стажу для пенсії? Можна докупити, але дорого

З кожним роком вимоги для стажу, необхідного для виходу на пенсію, збільшуються. У 2021 році зросте не тільки стаж, але й пенсійний вік для жінок. Для отримання права на пенсійні виплати українці повинні мати 28 років страхового стажу. Про це повідомляє  24 канал.

Відмінність страхового стажу від трудового стажу полягає в тому, що має бути 28 років страхових виплат. Тобто страховий стаж – це не скільки часу людина працювала, а скільки часу він або його роботодавець сплачували страхові внески. На сьогоднішній день мінімальний єдиний соціальний внесок становить 1 320 гривень.

У разі, якщо страхового стажу не вистачає, українці можуть його докупити. Однак це дороге задоволення – один рік страхового стажу обійдеться мінімум в 30 тисяч гривень.  Вартість купівлі стажу розраховується за такою формулою:

Припустимо, ми купуємо 1 рік стажу: ЄСВ (1 320) * Коефіцієнт (2) * Кількість місяців (12) = 31 680 гривень.

Також українці можуть вийти на пенсію пізніше. У такому випадку для отримання пенсії, наприклад, в 63 роки вимога до страхового стажу зменшується до 18 років, а якщо вийти на пенсію в 65 років – потрібно мати 15 років стажу.

Крім того, українці, у яких не вистачає страхового стажу, можуть звернутися за соціальною допомогою. Необхідно звертатися до органів соціального захисту, які перевірять, чи дійсно люди, які досягли пенсійного віку і не мають права на пенсію, є малозабезпеченими.

Нагадаємо:

У 2017 необхідний страховий стаж становив 15 років. Проте, починаючи з 2018, коли його підвищили до 25 років, він щороку збільшується на один рік. Кінцева мета – 35 років у 2028. У 2021 році необхідний страховий стаж становитиме 28 років.