ВИЯВЛЕНО НОВИЙ ВІРУС-ЗДИРНИК, ЯКИЙ АТАКУЄ ЗДЕБІЛЬШОГО УКРАЇНУ

Більше 95% заражених комп’ютерів – у нашій країні.

Виявлено новий вірус-здирник, який атакує здебільшого комп’ютери в Україні. Про це повідомляють фахівці з кібербезпеки MalwareHunter.

 

Новий вірус має назву XData, його виявили у п’ятницю, 19 травня. Зазначається, що вірус дуже швидко розповсюджується.

“XData атакує Україну дуже потужно, для українців він гірше за WannaCry. Більше 95% жертв саме звідти”, – повідомили дослідники.

Підтверджених випадків зараження – 135. Як йдеться у блозі компанії Emsisoft, поки невідоме джерело розповсюдження вірусу, чи то з електронних листів, чи з інших ресурсів. Здебільшого постраждали комп’ютери компаній.

Вірус зашифровує всю інформацію, після чого всі файли отримують розширення .~xdata~, та залишає у основних директоріях текстовий файл з інструкціями щодо сплати від 0,1 до 1 біткоїнів, в залежності від обсягу інформації.

Ресурс AIN.ua зазначає, що курс біткоїна наразі складає 2100 доларів за одиницю, тобто здирники можуть отримувати від 5 800 до 58 000 грн. методів боротьби зі здирником поки не знайдено.

Нагадаємо, програма-вимагач WannaCry заблокувала не менше 200 тис. комп’ютерів в 150 країнах. WannaCry шифрує файли, після чого їх стає неможливо використовувати. Для розблокування від жертв вимагають “викуп” – від 200 до 600 доларів, який потрібно перевести на зазначені рахунки у біткоїнах.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *