МЗС України заперечив фейк, поширений протоієреєм УПЦ МП про виклик посла Ватиканом

Міністерство закордонних справ України заперечує дані, що Ватикан нібито викликав посла Тетяну Іжевську.

Про те, що Ватикан нібито викликав українського посла, повідомив протоієрей УПЦ МП Микола Данилевич у себе в Facebook. Цю інформацію з посиланням на Данилевича поширила низка проросійських ЗМІ, серед яких і чинна в Україні газета Вєсти.

Офіційний Київ спростовує заяву Данилевича, повідомила речник МЗС Мар’яна Беца у коментарі Українській правді.

“Повідомлення про виклик посла не відповідає дійсності. Ніхто її не викликав. У неї була низка робочих зустрічей у Державному секретаріаті Ватикану, де обговорювали різні питання внутрішньої і зовнішньої політики. В тому числі на цих зустрічах обговорювали і ці законопроекти”, – сказала вона.

Вона наголосила, що критику з боку Ватикану не було.

Відзначимо, УПЦ МП виступає проти двох законопроектів №4511 та №4128: про особливий статус релігійних організацій, “керівні центри” яких знаходяться в державі-агресорі щодо України, і про внесення змін до закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

У законі №4511 пропонується надати особливий статус релігійним організаціям, керівні центри яких знаходяться в державі, визнаній Верховною Радою державою-агресором.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №4128, він покликаний забезпечити “представників релігійних громад правом на свідомий вибір та вільну і безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам для задоволення своїх релігійних потреб і гідного виразу релігійних почуттів”.