Заступник глави АП Рябошапка: У складі НАЗК буде лише одна особа – голова

За словами заступника глави Адміністрації Президента України Руслана Рябошапки, роботу Національного агентства з питань запобігання корупції потрібно перезапустити протягом 35–40 днів.
В Адміністрації Президента України мають намір перезапустити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), заявив в інтерв’ю LB.ua, опублікованому 24 червня, заступник глави АП Руслан Рябошапка.

За його словами, найближчим часом в АП завершать роботу над законопроєктом про переформатування НАЗК.

“Ми плануємо перезапустити НАЗК: у його складі буде лише одна особа – голова”, – заявив Рябошапка.

Відповідаючи на запитання, чи не призведе це до монополізації влади в цьому органі, заступник глави АП сказав: “Ні”.

“Нам же не потрібно, щоб голова був лояльний до Адміністрації Президента. Важливо, щоб перезапуск НАЗК відбувся якомога швидше – впродовж 30–45 днів. Щоб не було жодних звинувачень, керівника агентства повинні відбирати міжнародні експерти. За аналогією з Вищим антикорупційним судом. Плюс – хочемо передбачити, щоб реєстр декларацій був у розпорядженні НАЗК, а не держпідприємства. І хочемо відкрити декларації керівництва Служби безпеки України”, – додав заступник глави АП.

Кабінет Міністрів створив НАЗК у березні 2015 року. Запуск агентства був однією з умов одержання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство, зокрема, займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців. Зараз його очолює Олександр Мангул.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *