Заплатив за депутатський мандат шість мільйонів доларів

Народний депутат Олександр Онищенко, який втік з України після порушення проти нього декількох кримінальних справ, дав інтерв’ю виданню The Independent, в якому заявив, що приймав участь у кількох корупційних діях.

Зокрема, Онищенко повідомив, що в 2014 році був змушений заплатити шість мільйонів доларів, щоб стати кандидатом у народні депутати.

За його словами, він не міг зареєструватися кандидатом у нардепи, так як у 2012 році він знаходився не на території України, як було сказано у вимогах до кандидатів у народні депутати. Онищенко каже, що за два дні йому зателефонував “високопоставлений урядовець”, запропонувавши зустрітися зі “своєю людиною” та вирішити дану проблему за шість мільйонів доларів.

Нардеп-утікач заявив, що погодився на ці умови.

“У нас була ця звичка протягом 20 років. Це завжди одна й та ж система. Вони мають повноваження, в них є податкова адміністрація, в них є генеральний прокурор. Якщо вони хочуть створити вам проблеми, вони це зроблять. Вони можуть знищити вас повністю. Необхідно знайти спосіб, щоб зберігати хороші відносини”, – заявив Онищенко.

Він також повідомив, що у нього немає доказів цієї події, але він готовий пройти перевірку на детекторі брехні.

Незабаром після початку роботи депутатом, каже Онищенко в інтерв’ю, той же “високопоставлений урядовець” звернувся до нього з проханням почати кампанію по дискредитації колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

За словами Онищенка, на роботу його відділу пропаганди виділялося 3 млн доларів кожен місяць, які витрачалися на підкупи націоналістів, мітинги проти Кабміну та підкуп ЗМІ.

Нардеп, який втік з України, зазначив, що ніколи не перевіряв правдивість публікацій, які за гроші розміщували ЗМІ.

“Я не знаю точно, що було правдою, а що – ні. Я ніколи не перевіряв. Для мене важливо було просто влаштувати скандал”, – заявив Онищенко.

Нагадаємо, раніше нардеп заявив, що володіє “компроматом” про українського президента. Онищенко наполягає, що займався для Порошенка “скупкою голосів у Верховній Раді і володіє аудіозаписом розмов, які підтверджують це. За словами втікача, протягом року він записував свої бесіди з президентом на ручний годинник з диктофоном.

Звинувачення Онищенка прозвучали після повідомлення Служби безпеки України про початок проти нього досудового розслідування за фактом державної зради.


Нардепа Олександра Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

У той же час він встиг покинути Україну до того, як Верховна Рада 5 липня зняла з нього депутатську недоторканність і дала згоду на його кримінальне переслідування.

За даними НАБУ, Онищенко володіє паспортом громадянина Греції. Джерела НВ відзначають, що саме це дає йому можливість вільно переміщатися по Євросоюзу.

Сам Онищенко заперечує всі звинувачення проти себе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *