Україну закликали провести достовірну перевірку е-декларацій високопосадовців – заява США, Канади та ЄС

До таких дій Україну закликали США, Канада та ЄС у спільній заяві

Сполучені Штати Америки, Європейський Союз та Канада закликають Україну провести незалежну та достовірну перевірку електронних декларацій високопосадовців. Про це йдеться у переданій УНІАН спільній заяві посольств Канади, Сполучених Штатів Америки і Представництва Євросоюзу з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією.

У заяві наголошується, що Україна зараз знаходиться на роздоріжжі між багатим майбутнім, яке ґрунтується на верховенстві права, і тривалою корупцією, яка є великою перешкодою соціально-економічному розвитку країни з моменту її незалежності.

“Наполегливо закликаємо до проведення незалежної та достовірної перевірки поданих електронних декларацій. Ми також розраховуємо, що органи влади України забезпечать незалежність і адекватне ресурсне постачання Національному антикорупційному бюро (НАБУ), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) і Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК). Надзвичайно важливо, щоб компетенція та повноваження цих спеціалізованих відомств повністю поважалися усіма державними інституціями”, – радять Україні країни Заходу.

Крім того, вони висловили свою підтримку створенню Вищого антикорупційного суду і готовність надати сприяння в міру розгортання цього процесу.

“Ми закликаємо українську владу завершити процес заснування нового Відомства з повернення активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, щоб ця установа могла розпочати свою діяльність на початку 2017 року та перейти до виконання своїх критично важливих завдань”, наполягають Канада, США і ЄС.

В заяві також підкреслюється важливість завершення процесу створення прозорим чином Державного бюро розслідувань (ДБР), а також створення нової фінансової поліції, “яка буде відігравати важливу роль у боротьбі з корупцією”.

“Посольство Канади, посольство Сполучених Штатів Америки і представництво ЄС в Україні висловлюють свою високу оцінку рішучості та результатів, які продемонстрували реформатори посеред української влади і громадянського суспільства, та запевняють їх у міцній підтримці зі свого боку”, – зазначили українські партнери.

Як повідомлялося раніше, 31 жовтня 2016 року завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Українські чиновники задекларували 30 млрд грн коштів, майже половина з яких – готівкові. Також чиновники задекларували велику кількість рухомого й нерухомого майна, оціночна вартість якого явно перевищує офіційні доходи, отримані на державній службі.