ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ УВЕСЬ ВІК НАРІКАТИ НА ТЕМРЯВУ, ЗАПАЛИ ХОЧ ОДНУ СВІЧКУ

Оксана Анатоліївна Тарапон — кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». Напередодні Дня Героїв Небесної Сотні та в 5-ти річні роковини Революції Гідності, активною учасницею якої була, вона поділилася з нами своїми думками про сучасну молодь, про те, якими бачить шляхи виходу із накопичених останіми роками суспільних проблем та про справжній героїзм.

На запитання “Що таке героїзм?, Оксана Анатоліївна, зокрема, відповіла так:

Мені здається, це не стільки якісь особливі риси чи якості, скоріше це вчинки, позиція, коли людина за певних переломних обставин знайшла в собі сили не зрадити собі, своїм переконанням, совісті. Хоч це неможливо без постійної роботи над собою, того ж таки саморозвитку. Ярослав Потапенко на момент Майдану досягнув своєї професійної вершини, захистив докторську, став професором. Це давало можливість за багато років просто відпочити, відчути матеріальну стабільність, пожити для себе, родини. Але життя поставило перед вибором, і він його зробив. Він з самого початку багато чим ризикував — стабільністю, спокоєм родини, власною безпекою… І ці ризики він прекрасно усвідомлював. Але відступити для нього означало — зрадити собі, студентам, які були з ним в ніч побиття, зректися тих ідеалів, яких він їх учив — свободи, поваги до людської гідності, патріотизму. Для мене це героїзм.

Не кожен може бути героєм, головне бути Людиною, помилятися, падати, але знаходити в собі сили вставати і рухатися далі. Я часто закінчую свої лекції висловом давньокитайського мислителя Конфуція “Замість того, щоб увесь вік нарікати на темряву, запали бодай одну свічку”

Читайте повне інтервю у свіжому номері “Ділового Переяслава”

На цьому фото із архіву Оксана Тарапон із Ярославом Потапенком на Майдані

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *