За 7 місяців 2021 року Держпродспоживслужба повернула споживачам 6,8 млн грн за неякісні товари та послуги

За сім місяців 2021 року в територіальні органи Держпродспоживслужби надійшло майже 14 тис. пропозицій, звернень, скарг і заяв від споживачів. За підсумками їх розгляду споживачам повернуто 6,8 млн грн за неякісні товари та надані послуги. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Зокрема, 37,3% звернень споживачів стосувалися якості непродовольчих товарів; 46,4% – якості послуг, що надаються (робіт), з них: 20,1% – якості житлово-комунальних послуг, 4,4% – якості продовольчих товарів, 11,5% – придбання товарів через інтернет, поза торговельними або офісними приміщеннями, при укладанні договору на відстані.

Також Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів за перше півріччя 2021 року перевірила понад 2,4 тис. суб’єктів господарювання щодо захисту прав споживачів. Порушення виявлені у 28,5% перевіреної кількості суб’єктів.

Такі підсумки роботи відомства за сім місяців 2021 року. Про це говорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» із заступником голови Держпродспоживслужби Анатолієм Вовнюком.

«Зараз у Службі зосереджено 12 напрямків. Тобто це і напрямки, які напряму відносяться до сільського господарства, такі як ветеринарія, чи фітосанітарія, але є решта напрямків, які відносяться до Мінекономіки, це – ринковий нагляд, це контроль цін, це метрологія та інші…», – розповів посадовець.

Також він повідомив про стан цифровізації Держпродспоживслужби.

«В кінці минулого року була розроблена така стратегія цифровізації. Вона включає у себе наступні етапи, такі, як оцінка поточного стану, кроки, які необхідно зробити з точки зору must, тобто це рівень санітарії і кроки, або цілі, які потрібно досягнути з точки зору роботи Служби як єдиного сервісного органу в рамках всієї держструктури, з точки зору надання якісних сервсів та послуг для громадян та суб’єктів господарювання. Наразі ми надаємо в абсолютних числах близько 2-3 мільйонів послуг на рік, різних», – зазначив заступник голови Держпродспоживслужби.