Вітренко: «Укргазвидобування» щороку скорочує видобуток блакитного палива

З року в рік в Україні скорочується видобуток газу держкомпанією «Укргазвидобування». У поточному році видобуток складе 12,7-12,8 млрд куб. м, а річне споживання населенням – близько 13,4-13,6 млрд куб. м. Про це повідомив глава правління компанії Юрій Вітренко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Укргазвидобування» вже не 14 млрд кубометрів видобуває, якщо говорити про товарний газ. Зараз це десь 12,7-12,8 млрд. Населення, якщо навіть консервативно вважати, споживає приблизно 13,4-13,6 млрд залежно від температури », – сказав він.

Ще 1-2 млрд кубометрів газу необхідно для бюджетних і релігійних організацій. Відсутні обсяги будуть покриті за рахунок покупки імпортного газу і покупки у «Укрнафти».

«Зараз в сховищах майже 19 млрд кубометрів газу. Ми розуміємо, що 10-15% цього обсягу належать нерезидентам і вони можуть бути вивезені до Європи. А можуть бути продані і тут, якщо ціни на нашому ринку будуть не нижчі за європейські. Але навіть без цих обсягів повинно вистачити газу для нормального проходження опалювального сезону – якраз за рахунок того, що «Нафтогаз» імпортував газ », – запевнив Вітренко.

Нагадаємо:

«Укргазвидобування» у 2020 році скоротив валовий видобуток газу на 5% (на 0,659 млрд куб. м) у порівнянні з 2019 роком – до 14,233 млрд куб. м, в т.ч. товарного газу – на 1,3% (на 0,173 млрд куб. м), до 13,448 млрд куб. м.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram