Як за рік змінилися тарифи на комуналку: дані Держстату

Сьогодні нерідко можна чути різні цифри зростання тарифів на комуналку. Хтось каже, що вони подорожчали лише на кілька відсотків, хтось заявляє, що здорожчали у півтора рази, а хтось говорить і про двократне підвищення. Держслужба статистики оприлюднила об’єктивні дані, на скільки подорожчали тарифи на комуналку за рік (з вересня 2020 по вересень 2021).

Для порівняння спеціально взято період від початку попереднього опалювального сезону до початку нинішнього, позаяк такі цифри найбільш об’єктивно відображають цінові зрушення в тарифах на комуналку.

Отже, якщо брати в цілому, за всіма видами комунальних послуг, то за вересень 2021 року тарифи на комуналку виросли на 0,5%. При цьому в річному вимірі зростання склало 25,1%, тобто фактично тарифи зросли на чверть.

Тарифи на комуналку з різних видів послуг зросли неоднорідно

  • Найбільше зросли тарифи на газ. За вересень 2021 вони підросли на 1,8%, а за рік їхнє зростання склало 68,6%.
  • На другій позиції йдуть тарифи на електроенергію. У вересні вони залишилися незмінними, а за рік збільшилися на 36,6%.
  • Тарифи на опалення і гарячу воду за рік зросли на 13,9%. При цьому у вересні вони залишалися незмінними.
  • Тарифи на каналізацію за рік стали вище на 18,6%, однак у вересні нинішнього року вони залишалися незмінними.
  • При цьому тарифи на холодну воду зросли менше, ніж на каналізацію – лише на 11,8%. У вересні вони також не змінювалися.
  • Утримання та ремонт житла за рік подорожчало на 11,7%. І у вересні нинішнього року воно стало дорожче на 1,4%.
  • Збільшилися за рік і тарифи на утримання житла та прибудинкових територій. Вони стали вище на 4%, причому вересневе підвищення склало 0,7%.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram