Купівельна спроможність українців знижується

Попри зростання середньої зарплати за 30 років незалежності купівельна спроможність в Україні скоротилася на 30%. Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього.

«Купівельна спроможність — це дуже важливий показник, який, в тому числі визначає розмір споживчого ринку. Відсутність дієвих економічних реформ призвела до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою у порівнянні з колишніми країнами СРСР. За період з 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла зі 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%», — сказав експерт.

За його словами словами, критерієм купівельної спроможності є не сума, яку людина отримує, а те, скільки людина може купити на суму зарплати.

«Таким критерієм ми взяли м’ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в Росії можна купити 106 кг м’яса, в Білорусі – 90 кг, в Казахстані – 96 кг, Естонії – 155 кг, Литві – 221 кг, в Україні – 86 кг», — повідомив експерт.

Нагадаємо:

Цього року, у порівнянні з липнем минулого року, продукти харчування в Україні подорожчали на 29,2%.

В Україні ціни на продукти набагато вищі, ніж в Польщі. Так, експерти порівняли ціни на стандартний продуктовий набір в Києві та Варшаві, і в українській столиці вони виявилися на 40-60% вище.