У ПриватБанку нові правила для ФОПів і благодійних фондів: діють лімітні обмеження

Відтепер перекази на корпоративні карти обмежені лімітом в 30 тис. нрн на місяць. Через це вже постраждали благодійні фонди, пожертви на які не дійшли до одержувачів. Сталося це в зв’язку з вступом в силу нових вимог фінмоніторингу, “жертвою” яких стали клієнти Приватбанку.

У чому підгрунтя і як ліміт можна обійти?

Відхиляють платежі
На форумах інтернет-магазинів у Facebook стали з’являтися повідомлення про те, що ПриватБанк відхиляє платежі на карту “Ключ до рахунку”, яка дозволяє підприємству проводити будь-які розрахунки: оплачувати покупки за кордоном і в інтернеті, а також замінює виснажливі чекові книжки з їх дорогими тарифами на зняття готівки.

Викликано це тим, що для карти встановлений ліміт в 30 тис. на місяць на прийом платежів.

У ПриватБанку нові правила для ФОПів і благодійних фондів: діють лімітні обмеження

В першу чергу постраждали благодійні фонди, пожертви на корпоративні картки яких банк не проводить і повертає перекази відправникам.

У ПриватБанку нові правила для ФОПів і благодійних фондів: діють лімітні обмеження

Коректність платежу
Журналісти звернулися до Приватбанку за роз’ясненнями, і там цю інформацію клієнтів підтвердили. Дійсно зазначені обмеження введені на підставі вимог фінмоніторингу, тому що за операціями P2P на карти “Ключ до рахунку” немає можливості контролювати коректність призначення платежу.

“За вимогами НБУ по платежах на користь суб’єкта підприємницької діяльності обов’язково в призначенні платежу вказувати, за що платіж, від кого, на підставі чого, з НБУ або без”, – пояснив прес-секретар Приватбанку Олег Серга.

При цьому в держбанку підкреслюють, що обмеження стосується виключно переказів на корпоративні карти і ніяк не відбивається на перерахування на карти фізосіб. Експерти згодні з логікою Приватбанку – для карт, пов’язаних з бізнесом, важлива доцільність платежів.

“Банк в даному випадку правий. Хоча це і карта, щоб знімати готівку, це все одно бізнес. На неї повинні поширюватися ті ж вимоги щодо позначення мети платежу, що і на підприємство. Туди може приходити тільки виручка. Але нею можна розраховуватися, знімати готівку”, – прокоментувала податковий консультант Київського центру підтримки розвитку бізнесу Олександра Томашевська.
Як обійти обмеження
У Приватбанку уточнюють, що під ліміт потрапляють тільки суми на переказ коштів, а оплати, пов’язані з господарською діяльністю підприємства – за товар або послугу – можна здійснювати без обмежень. Головне, вказати все правильно при формуванні платіжного доручення.

“При створенні платежів за товар або послугу (а не переказу особистих коштів) в мережі Приватбанку (Приват24, ТСО, каса) при вказівці карти” Ключ до рахунку “або корпоративної картки клієнт автоматично переадресовується на поповнення рахунку, де коректно будуть вказані реквізити рахунку, до якого відкрита карта і т.д. Такі платежі не враховуються в обмеженнях 30 тис. грн “, – пояснив Олег Серга.
Проблема перерахування коштів на благодійну організацію вирішується приблизно таким же чином. При підготовці платіжки, підкреслюють експерти, необхідно в призначенні платежу вказати “благодійний внесок”.

Тим приватним фондам або волонтерським рухам, які раніше могли використовувати “лазівки” в корпоративних картах для переказу коштів туди-назад, доведеться тепер жити за чіткими правилами.

“Зараз посилюється контроль за будь-якими операціями, навіть за тими, що конкретно пишуть відправники в платежах”, – резюмує Олександра Томашевська.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”