ЄС вперше виступив на захист аудитора НАБУ за версією комітету Ради

Посол ЄС в Україні Хуг Мінгареллі заявив про важливість проведення аудиту Національного антикорупційного бюро незалежними професіоналами, яких мають обрати відповідно до встановлених прозорих процедур.

Про це йдеться у коментарі представництва ЄС на сторінці у Facebook.

“Важливо забезпечити, щоб майбутній аудит НАБУ проводили незалежні професіонали, і щоб вони обиралися відповідно довстановлених прозорих процедур“, – сказав Мінгареллі.

“Тим більше, що комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної ради України вже рекомендував незалежного експерта для проведення аудиту у грудні 2016 року“, – додав посол.

Нагадаємо, 23 лютого Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Депутати розглядали проект постанови  авторства Єгора Соболєва, якою пропонувалося визначити кандидатом до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки НАБУ Роберта Сторча – заступника генерального інспектора департаменту юстиції США.

Однак раптом парламенту запропонували іншу кандидатуру – Найджела Брауна: голова фракції БПП Ігор Гринів запропонував його від імені фракцій “Блок Петра Порошенка” і “Народний фронт”.

Ані Сторч, ані Браун не здобули підтримки нардепів. За кандидатуру Сторча, якого пропонував комітет, проголосували 76 депутатів, а за Брауна – 205.

Після скандалу з кандидатурами парламент відправив це питання на доопрацювання комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *