ЗАТ Україна та його власники

Про те, як п’ять осіб фактично монополізували економіку України і чим це загрожує, розповідає тижневик «Новое время».

Експерти видання підрахували – сумарні активи Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, Віктора Пінчука, Петра Порошенка і Дмитра Фірташа станом на 2016 рік склали 8,1 мільярда американських доларів. Тижневик наголошує, що в країні небачена за західними мірками концентрація капіталу.

Навіть не п’ять, а десять найбагатших поляків володіють активами, які складають лише 3% ВВП Польщі. Така ж частка у валовому продукті США і в десяти найбагатших американців. А п’ятеро згаданих українців володіють 9,5% від ВВП своєї країни.

Експерти тижневика називають злиття української політики і бізнесу кумівським капіталізмом. Докладніше про нього і про те, як його позбутись, йдеться в статті «ЗАТ Україна та його власники».

Суть олігархічного режиму виражається в чотирьох словах: приватизація прибутків і націоналізація збитків, наголошує вже в іншій публікації тижневик «Новое время». Видання стверджує, що олігархи – це проекція страхів. Якщо українці хочуть перемогти, то повинні перестати боятися.

Державі потрібно провести справжню, а не бутафорську «десовєтизацію». Потрібно змінити правила гри. Після трьох років війни це означає, що українцям потрібно буде не тільки демонополізувати ключові сфери свого життя – енергетику, транспорт, телебачення тощо. Не тільки очистити політичну систему від тих, для кого влада – це гроші, а й змусити олігархів відповідати. Інакше просто не вдасться встановити нові правила, наголошує тижневик у матеріалі «Торговці страхом».