Єнс Столтенберг про Україну: “Буде членом НАТО”

Україна і Грузія обов’язково будуть членами НАТО, хоча чіткі терміни цього поки невідомі. Тому доти країни повинні цінувати проміжні стадії на шляху до вступу в Альянс.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на конференції NATO Engages у Лондоні, передає “Європейська правда”.

Коментуючи перспективи подальших відносин з Альянсом, він наголосив, що рішення про членство України залишається незмінним.

“НАТО вирішив на саміті у Бухаресті у 2008 році, що Україна і Грузія будуть членами НАТО. Це рішення залишається в силі, хоча і не встановлено чіткий таймлайн щодо вступу. Зараз наше завдання – знайти, як допомогти Україні і Грузії просуватися до вступу”, – заявив Столтенберг.

Генсек наголосив, що існують проміжні етапи співпраці з Альянсом, які Київ і Тбілісі також повинні цінувати. “Є багато між повним “членством” та “нічим”. І тому важливо проводити реформи”, – вважає він.

Столтенберг додав, що співпраця навіть без певних часових перспектив важлива. “Це добре для України, і добре для НАТО. Зокрема – з огляду на те, що Грузія бере участь у нашій місії в Афганістані”, – пояснив він.