ВР змінила правила дорожнього руху, щоб захистити право осіб з інвалідністю

3 грудня, у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, яким врегулювали пересування осіб, що рухаються в кріслах колісних (візках).

За проєкт закону “Про внесення змін до закону України “Про дорожній рух” щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних” 0963 від 29.08.2019 проголосувало 350 нардепів.

“Метою законопроєкту є законодавчо захистити право осіб з інвалідністю, що рухаються в кріслах колісних, а також інших представників маломобільних груп населення на безпечний рух”, – йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з новим законом особи, що рухаються в кріслах колісних, мають право:

 • рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода. При цьому вони повинні виконувати вимоги, що стосуються пішоходів.
 • їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю. Але вони повинні пересуватися в напрямку руху машин по правій крайній смузі. Їм дозволяється поворот наліво і розворот на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати вимоги, що стосуються велосипедистів.

  ВР змінила правила дорожнього руху, щоб захистити право осіб з інвалідністю

 • Також особи, що рухаються в кріслах колісних, зобов’язані:

  • використовувати технічно справні та належним чином обладнані крісла колісні;
  • не перевозити вантажі, що заважають керуванню;
  • не буксирувати причепи;
  • не перевозити пасажирів.

  У законі зазначається, що крісла колісні мають бути обладнані світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

  Закон набуде чинності від дня, наступного після дня його опублікування.