Якою буде нова вартість газу для українців

Фактично, механізм, який з квітня наступного року дозволить коректувати тарифи на газ, може привести до того, що вже в наступному році блакитне паливо для українців подорожчає на 25-60%.

Вартість газу для українців суттєво зросте вже найближчим часом і складе від 8,5 до 11 тис. Грн., Що набагато вище від сьогоднішньої.

Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук пояснює: на даний момент Україна закуповує газ в Європі, а там, за словами експерта, ринок швидко реагує на зміни цін. Дорожчає нафта і вже через кілька тижнів зростає ціна на блакитне паливо в ЄС.

В діючому тарифі закладена ціна на імпортний газ 185 доларів, при цьому, як зазначає Юрій Корольчук, для України в наступному році вартість імпортного блакитного палива може вирости до 240-250 доларів. В результаті, як підрахував експерт, економічно обгрунтований тариф на газ зросте на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

«Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не виросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету », – розповів Юрій Корольчук і додав, що від вартості газу також залежить тариф на опалення і гарячу воду.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *