БЛЮЗНІРСТВО – ЦЕ ПОШАНА

У романі-антиутопії Джорджа Орвела «1984» описуються порядки тоталітарної супердержави Океанії. Там запроваджений абсолютний контроль над кожним громадянином, життя якого проходить під уважним поглядом вождя Океанії – Старшого Брата. Адже його портрети розвішані скрізь. Навіть думка, що суперечить партійній ідеології, вважається думкозлочином і має бути покарана, швидше за все стратою. Партія – керівна та напрямна сила Океанії – постійно переписує минуле, адже воно повинне відповідати ідеям сьогодення. А ці ідеї змінюються часто, навіть кардинально. Незмінними залишаються лише лозунги Партії: «Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – це сила».
І люди змушені були вірити цим абсурдним лозунгам. Багато хто звик і не задумувався над директивами Партії, щоб часом не здійснити думкозлочин. Автору цих рядків Олександру Матвієнку, як депутату міської ради VІІ скликання, який наочно бачить усю абсурдність керівництва містом людиною, яка абсолютно до цього не готова, аналогії з Орвелом приходять на думку все частіше. Прикладів таких застрашливих паралелей більш ніж досить. Бо все, що робиться – робиться недолуго та бездарно. Мало того, від нас іще й вимагають подяки та оплесків за те, що так неефективно, м’яко кажучи, використовують кошти громади.
Взяти хоча би фонтан. У всіх нині є Інтернет, кожен може подивитися, які чудові сучасні фонтани облаштовують в українських містах. А в нас – сяк-так відреставрували сорокарічної давності фонтанчик і кажуть, що це чудово, що громада вдячна владі. Другий фонтанчик з голубками, які цілуються, несподівано з’явився біля входу в міську раду. Він, мабуть, щось комусь таки надзюркотів «у тестовому режимі», бо хор «вірних костінівців» завів свою заїжджену платівку: «Ах-ах, як чудово, прекрасно, шедеврально!» А як на мене, то це повний несмак. Не місце такому дзюркотуну з голубками біля міськради. Можливо, на просторій приватній садибі він би виглядав природніше, але не біля офіційної будівлі.

У свіжому випуску газети “Діловий Переяслав” матеріал про те, як нас всіх хочуть зробити повними ідіотами, які самі не здатні давати оцінку результатам роботи тих, кому містяни  довірили управляти містом