Які будуть тарифи на лікування в сімейного лікаря?

Кабмін затвердив тарифи на пацієнтів для терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Постанова з розцінками буде діяти до 31 грудня, а фінансування почнеться з 1 липня. Експерти в галузі охорони здоров’я занепокоєні, що цих грошей буде замало – вистачить тільки на мінімум. Про це повідомляє видання segodnya.ua.

Зазначається, що базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році складає 370 грн за людину на рік, але уряд планує підняти в 2019-му тариф до 450 грн.

“Таку суму отримає медустанова або лікар – приватний підприємець, який підписав договір про співпрацю з Нацслужбою здоров’я (НСЗ). Решта медичних структур поки будуть фінансуватися безпосередньо з бюджету за старим принципом (за кількістю ліжко-місць і співробітників)”, – пояснюється в статті.

Базовий тариф діє для пацієнтів у віці 18-39 років. Для інших вводяться підвищувальні коефіцієнти: на малюків до 5 років виділять по 1480 грн, на дітей 6-17 років – по 814 грн, на 40-64-річних – по 444 грн, від 65 років і старше – по 740 грн.

Ті, хто ще не обрав собі сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, належать до «червоного» списку. Оплата за обслуговування таких пацієнтів становить 240 грн, і до них не застосовуються підвищувальні коефіцієнти.

Гроші будуть надходити у розпорядження головного лікаря клініки або приватного лікаря. Отримані кошти можуть бути витрачені на заробітну плату медичному персоналу, проведення ремонту, оплату «комуналки» чи закупівлю ліків.

Якщо це село і там лише один лікар, то він зобов’язаний обслужити всіх пацієнтів, навіть якщо їх більш як 2000.

Первинна медична допомога сімейного лікаря, на яку розраховано 370 грн на рік на людину, включає: діагностування та лікування найпоширеніших хвороб (застуда, грип, отруєння, травми), спостереження за вагітними, гіпертоніками, діабетиками, хворими на туберкульоз, СНІД, онкозахворюваннями, паліативну допомогу (полегшення страждань).

Безкоштовними є вимірювання тиску, електрокардіограма, аналізи крові та сечі, в тому числі на цукор.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *