Loading...

Як споживачі можуть перевірити якість газу, що надходить в квартири

У 2017 році українці скаржаться на низьку якість послуг, що надаються з газопостачання. То ж як споживачі, в разі виявлення неякісного надання послуги з газопостачання, можуть замовити перевірку палива?

Як перевірити якість природного газу

Споживач повинен звернутися до оператора газорозподільного підприємства (ГРП), із заявою на проведення додаткового аналізу фізико-хімічних показників газу (ФХП).

Далі оператор ГРП спрямовує свого представника на об’єкт споживача протягом 2 робочих днів у місті та 5 календарних днів у сільській місцевості, в узгоджений зі споживачем час.

Згідно з кодексом ГРМ, в разі невідповідності показників нормам, споживач отримує від оператора ГРП компенсацію, а в разі відповідності – споживач повинен компенсувати оператору ГРП витрати, понесені ним під час перевірки якості газу.

Додамо, що взяття контрольної проби газу за заявою споживача здійснюється відповідно до норм ДСТУ ISO 10715: 2009. Для перевірки чисельних значень ФХП взятої проби газу, оператор ГРП має право залучати як свої, так і незалежні, уповноважені відповідно до законодавства, хімічні лабораторії . Тобто споживач має право за власні гроші ініціювати проведення аналізу ФХП природного газу власного або будь-який інший хімічною лабораторією.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *