Як Пашинський поховав законопроект грошової допомоги сім’ям загиблих добровольців
Законопроект, що був поданий народним депутатом України Сергієм Мельничуком — екс-комбатом добровольчього батальйону «Айдар», був успішно відхилений комітетом на чолі з мультіміліонером Пашинським, на підставі того, що мовляв грошей нема …
До реєстр. № 2569 від 06.04.2015
Верховна Рада України
Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розглянув поданий народним депутатом України Мельничуком С.П. проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту добровольців, виплати одноразової грошової допомоги у разі їх загибелі (смерті) та інших питань (реєстр. № 2569 від 06.04.2015 року).
У законопроекті запропоновано визначення поняття «добровольці», а також передбачено для цієї категорії осіб право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.
Прийняття даного проекту Закону, на думку автора, не потребує додаткових витрат з державного бюджету та не має вартісного впливу на показники державного бюджету.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило до законопроекту ряд суттєвих зауважень та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.
Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує прийняти законопроект за основу, звертаючи увагу на те, що законопроект ставить в нерівні умови військовослужбовців і добровольців. Військовослужбовцям у разі часткової втрати працездатності, пов’язаної з проходженням служби, виплата допомоги без встановлення інвалідності не передбачена, в той же час добровольцям таку виплату законопроектом пропонується встановити.
Комітет з питань бюджету зазначив, що законопроект має вплив на показники державного бюджету, збільшуючи його витрати у зв’язку з розширенням кола осіб, які матимуть право на отримання одноразової грошової допомоги, і у разі прийняття, він може набирати чинності відповідно до законодавства.
Міністерство оборони України підтримує законопроект із наступними зауваженнями. Законопроект не вирішує проблему соціального захисту сімей добровольців, які загинули до його прийняття, не визначає органи, які мають здійснювати виплату допомоги добровольцям та джерела її фінансування. Крім того, Міністерство оборони вважає, що питання соціального захисту добровольців можливо вирішити шляхом прийняття їх на військову службу, що забезпечить їх пільгами і соціальними гарантіями у значно більшому обсязі, ніж передбачено законопроектом.
Народні депутати України – члени Комітету рекомендують Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні відхилити проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту добровольців, виплати одноразової грошової допомоги у разі їх загибелі (смерті) та інших питань (реєстр.
№ 2569 від 06.04.2015 року).