Loading...

Гройсман запевняє, що в Україні штучно занижені тарифи на воду

З дещо несподіваною заявою виступив України Володимир Гройсман в своїй стрічці на Facebook. Прем’єр-міністр упевнений, що тарифи на водопостачання в країні штучно занижені і далекі від тих показників, які демонструють країни Дунайського регіону. На його думку, винна міська влада: саме вони не встановлюють “адекватні” тарифи, через що відсутня можливість підтримувати в належному стані інфраструктуру – зокрема, модернізувати котельні, міняти труби і виробляти своєчасне обслуговування мереж водопостачання.

grrr1

Дослівно глава уряду озвучив наступне: “Хочу звернути вашу увагу на показову статистику щодо тарифів на водоспоживання в країнах Дунайського регіону: обсяг інвестицій в середньому тарифі в Україні найнижчий. Тобто, на оновлення і ремонт комунікацій в нашій країні йде лише 1,15 гривень із загальної суми 8,21 гривень / куб. Для порівняння – в Молдові в перерахунку на гривні обсяг інвестицій в тарифі – 3,06 гривень з 23,55 гривень / куб, а в Австрії – 36,02 грн. з 90,06 гривень “.

tarify-na-vodu

На жаль, він зовсім випустив з уваги тяжке становище українців, які змушені під загрозою покарання віддавати за комунальні послуги левову частку своїх мізерних доходів. Також він “забув” про те, що в згаданих країнах зарплати і суми соціальної допомоги малозабезпеченим незрівнянно вищий, ніж в нашій країні, якість води в трубах відмінне, а поставка послуг є гарантованою і безперебійної. Втім, спостерігачі відзначають, що цей виступ напевно приурочено до прийдешнього підвищення тарифів на воду: адже вже з 1 вересня підвищуються розцінки на електроенергію, з чого б відставати водопостачання?

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *